Українці в Росії можуть не реєструватися 90 днів

У Росії підтвердили, що громадяни України можуть перебувати на території РФ протягом 90 діб без реєстрації.


Такі правила передбачені протоколом від 2004 року до українсько-російської угоди про безвізовий режим. Проте в січні 2007 році в РФ в силу вступило нове міграційне законодавство, відповідно до якого громадяни всіх країн СНД повинні були реєструватися протягом трьох днів після перетину російського кордону.

Прес-секретар посольства України в РФ Олег Волошин розповів що, консульські співробітники посольства в ході серії переговорів та консультацій послідовно доводили російським колегам, що такий крок змусить і Україну позбавити російських громадян права перебувати без реєстрації на українській території протягом 90 діб.

"В результаті на початку грудня Федеральна міграційна служба РФ дала доручення всім своїм підрозділам утримуватися від вживання санкцій проти українців, які більше трьох днів не реєструються за місцем тимчасового перебування в Росії", - наголосив Волошин.

Він зауважив, що таким чином Москва підтвердила свою готовність виконувати домовленості 2004 року.

"Такий крок є дуже важливим для гуманітарного виміру відносин між Україною та Росією, якщо враховувати, що лише протягом 11 місяців цього року близько 20 млн. людей перетнули українсько-російський кордон в обох напрямках", - зауважив Волошин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: