Українці витрачають на лікування за кордоном 100 млн доларів щороку

Україна не будує дитячі онкологічні лікарні високого рівня, попри величезні щорічні витрати на лікування за кордоном.

За оцінками експертів, українці щороку витрачають на лікування за кордоном близько 100 млн доларів.

Про це заявила народний депутат від Партії регіонів Тетяна Бахтєєва на зустрічі з представниками канадської будівельної компанії.

За її словами, наприклад, у таких країнах, як Білорусь, Росія та Німеччина лікування українських громадян взагалі поставлене на потік. Лікуються українці і в інших країнах: США, Великій Британії, Швейцарії.

Державних асигнувань на лікування українських громадян за кордоном недостатньо. За даними Бахтєєвої, наприклад, якщо для цих цілей 2008 року в Україні було виділено з державного бюджету 15 млн. грн., то 2009 року практично вдвічі менше – 7 млн. 866 тис. грн.

Для лікування дітей таких грошей катастрофічно недостатньо. Оскільки, наприклад, вартість лікування дітей з лейкозами, яким необхідна трансплантація кісткового мозку від несімейного донора, може становити до 100 тис. доларів, а дітей з такими потребами в Україні щороку близько 250.

На думку депутата, система охорони здоров`я України не може забезпечити громадянам необхідний рівень медичної допомоги та терміново потребує реформування.

Народний депутат запросила канадських колег взяти участь в розробці законопроекту "Про фінансування охорони здоров`я та обов`язкове соціальне медичне страхування", у якому взято за основу бюджетно-страхову модель, яку зараз використовують у багатьох країнах Європи.

Крім того, Бахтєєва запропонувала канадцям стати ініціаторами будівництва в Донецьку центру, в якому робитимуть операції "гамма-ножем".

Цей апарат, призначений для лікування онкологічних хворих, для безкровних операцій з видалення пухлин головного мозку, є в усіх економічно розвинених країнах, і навіть у країнах СНД, за винятком України та Молдови.

Читайте також:

В лікарнях створять платні палати та введуть послуги доглядальниць 

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Черновецького нарешті вилікували. Він повертається з відпустки

Сліпоту та глухоту лікуватимуть стовбурові клітини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: