Кучму визнано найкращим президентом, а Ющенка - найгіршим

Українці все більше схиляються до думки, що країні необхідна "сильна рука" у владі та не довіряють чинному президенту.

Українці вважають, що Леонід Кучма та Леонід Кравчук були кращими президентами, ніж чинний глава держави Віктор Ющенко.

Такими є результати національного щомісячного дослідження "Омнібус", проведеного компанією "ТНС Україна" в березні.

За результатами опитування, Ющенка найкращим президентом в історії незалежної України назвали 7% респондентів.

Найкраще з обов'язками президента, на думку опитаних, міг впоратися Кучма - його підтримали 39% людей. Кравчука найкращим президентом назвав 21% учасників дослідження, 27% було важко відповісти на запитання, ще 6% відмовилися від відповіді.

Крім того, за даними опитування, 68% українців вважають, що кілька сильних керівників можуть зробити для країни більше, ніж усі закони та політичні дискусії. 18% респондентів дотримуються протилежної думки, 12% було важко відповісти, 2% відмовилися від відповіді.

Соціологічне дослідження також визначило індекс довіри громадян України до інститутів влади та політиків. Причому позитивний індекс (+2,0) в даному випадку означає стовідсоткову довіру, а негативний індекс (-2,0) – стовідсоткову недовіру.

Згідно з даними за березень, найнижчий індекс довіри серед інститутів влади мають президент (індекс -1,49), Верховна рада (-1,48), уряд (-1,34), суди (-1,32), прокуратура (-1,24) та міліція (-1,14).

В той же час, збільшився індекс довіри до вітчизняних засобів масової інформації (-0,23 у березні), тоді як російським і західним ЗМІ українці не довіряють. Серед усіх соціальних інститутів довіру в Україні має тільки церква (індекс +0,71).

Серед політиків найнижчий індекс довіри у Віктора Балоги (-1,72), Віктора Ющенка (-1,51), Раїси Богатирьової (-1,46), Олександра Мороза (-1,45), Юрія Луценка (-1,36) і Петра Симоненка (-1,3).

У Віктора Януковича та Юлії Тимошенко протягом останніх місяців індекс підвищився - з - 1,06 у грудні 2008 року до -0,96 у березні 2009 у Януковича, і з -1,07 у січні до -1,03 у березні цього року в Тимошенко.

Читайте також:

Соціологи: рейтинг кандидатів у президенти залежить від ставлення до Росії

Опитування: українці люблять Росію більше, ніж росіяни Україну

Комуністи обіцяють влаштувати Ющенку народний імпічмент

Азаров порівняв Кучму з привидом батька Гамлета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: