Українці впали в депресію

Експерти називають нинішній стан українців як "соціальна депресія, стрес", але більшість не схильна говорити, що в Україні можуть початися масові акції протесту.


Про це свідчать результати експертного опитування "Соціально-економічна ситуація в умовах фінансової кризи: ризики та тенденції", яке провів Інститут глобальних стратегій.

Заступник директора Інституту глобальних стратегій Уляна Кірієнко зауважила, що 90,9% експертів охарактеризували соціальне відчуття українців "соціальна депресія, стрес".

Щодо рівня протестного потенціалу "простого українця" експерти більш стримані. Лише 18,2% з них вважає, що в Україні можуть початися масові акції протесту, 13,6% експертів вірять в те, що акції протесту можуть охопити найбільш "проблемні" галузі економіки. Набагато більше – 22,7% опитаних – думають, що протести можуть початися на окремих підприємствах.

31,8% експертів вважають, що акції протесту можливі тільки внаслідок критичної ситуації для робітників. Серед проблем, які можуть підштовхнути до протестів, опитані назвали зростання цін на продукти харчування (63,6%), часткова чи повна втрата роботи (63,6%), неспроможність населення розплачуватися по кредитах (54,5).

Водночас більшість експертів вважає, що профспілки не здатні організувати масові акції протесту. Так відповіли 54,5% опитаних експертів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: