Українці, які їдуть на заробітки, повинні повідомити службу зайнятості

Зміни до законів України, які прийняла Верховна рада, передбачають, що українці, які їдуть за кордон на заробітки, повинні повідомити про це службу зайнятості.


Верховна рада внесла зміни до деяких законів, що стосуються обміну інформацією про одержувачів соціальних виплати. За це проголосували 378 народних депутатів з 442 зареєстрованих у залі.

Зміни, зокрема, передбачають, що у разі виїзду громадянина, зареєстрованого як безробітний, за кордон для працевлаштування або для здійснення іншої діяльності, направленої на отримання прибутку, він повинен повідомити про це державну службу зайнятості.

Також у законі про Державну прикордонну службу додано положення про надання відомостей, які зберігаються в інформаційних системах, щодо осіб, які в період отримання допомоги з безробіття перетинали державний кордон або знаходилися за межами України.

Ці зміни спрямовані на врегулювання механізмів перевірки даних, пов'язаних з призначенням і виплатою всіх видів державних соціальних виплат, житлових субсидій і матеріального забезпечення на випадок безробіття через виявлення інформації про джерела додаткових нелегальних доходів.

Закон повинен забезпечити контроль за реалізацією програм соціального захисту населення, в тому числі за допомогою обміну інформацією між Державною прикордонною службою і Державною службою зайнятості.
Загалом прийнято зміни до законів "Про державну прикордонну службу", "Про інформацію", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Читайте також:
Як під час кризи врятуватися від звільнення
Українські заробітчани повертаються з Росії
Мінімальна зарплата за рік зросте на 64 гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: