Українці за ЄС і проти НАТО

Крім того, парламентські вибори можуть не змінити розподілу сил у Раді. Вибори можуть фальсифікувати, втім людей найбільше турбує зростання цін.

ЄС
(Фото: siteresources.worldbank.org)

Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова оприлюднив результати свого останнього опитування громадської думки.

Так, за даними центру Разумкова, 50,4% опитаних виступили за вступ України до Європейського Союзу.

При цьому 28,7% респондентів проти вступу України до ЄС, а 20,9% не змогли відповісти.

59,8% опитаних виступили проти вступу України до НАТО.

При цьому 40,2% респондентів зовсім не підтримують вступу України до НАТО, 19,6% швидше не підтримують, 11% частково підтримують, а частково ні, 9,8% швидше підтримують й 9,3% повністю підтримують вступ України до НАТО.

10,1% респондентів не змогли відповісти.

Опитування стосувалося також дострокових парламентських виборів в Україні.

За даними центру Разумкова, 78,8% опитаних мають намір взяти участь у позачергових виборах Верховної ради.

При цьому 44,7% респондентів упевнені в тім, що візьмуть участь у виборах.

34,1% - швидше за все візьмуть участь у виборах.

5,8% - швидше за все не будуть брати участь у виборах.

4,5% - упевнені, що не будуть брати участь у виборах.

10,9% - ще не визначилися.

За результатами дослідження, найбільші шанси пройти в нову Верховну раду мають 4 політичні сили - Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, блок партій "Наша Україна", "Народна самооборона" й "Рух-Українська правиця", Комуністична партія.

Ці сили потрапили би до ВР в разі, якщо вибори відбулися би найближчим часом. 32,4% опитаних висловили готовність проголосувати за ПР, 18% - за БЮТ, 14% - за блок НСНУ, "Народної самооборони", "Правиці" і 4,6% - за КПУ.

Крім того, 1,6% респондентів готові проголосувати за Народну партію Володимира Литвина, 1,2% за Прогресивну соціалістичну партію, 2,4% - за Соціалістичну партію, 0,9% респондентів проголосували б за іншу партію або блок, 6,1% проголосували б проти всіх, 6,5% не брали б участі у виборах, 12,1% не змогли відповісти.

У тому випадку, якби НСНУ й "Народна самооборона" об'єдналися в блок, а блок "Рух -"Українська правиця" пішов би на вибори самостійно, то блок НСНУ й "Народної самооборони" одержав би 13,6% голосів виборців, блок "Рух -"Українська правиця" - 0,9%, БЮТ - 17,7%, ПР - 32,3%, решта цифр не змінилися б.

У разі, якби НСНУ й "Народна самооборона" також пішли самостійно на вибори, то НСНУ одержала б 8,5% голосів респондентів, "Народна самооборона" - 4,7%, блок "Рух - "Українська правиця" - 1,1%, БЮТ - 17,9%, КПУ - 4,5%, ПР - 32%, проголосували б проти всіх 6,5%, інші цифри істотно б не змінилися.

Верховна рада
Архів
Дострокові вибори майже нічого не змінять в роботі парламенту? (Фото: regions.org.ua)

Опитування центру Разумкова також включало запитання щодо того, яка соціально-економічна проблема є найсерйознішою в Україні.

Найбільшою соціально-економічною проблемою країни більшість опитаних (59%) вважає зростання цін.

При цьому 42,3% респондентів уважають найсерйознішою соціально-економічною проблемою низьку заробітну плату; 38,5% - безробіття; 34% - відсутність реального соціального захисту людей літнього віку, малозабезпечених і багатодітних родин; 27,5% - підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства; 25,4% - недоступність і низьку якість медичного обслуговування; 23,9% - відсутність стимулів для всебічного розвитку дітей і молоді; 23,3 % - високий рівень побутової корупції; 23% - зростання злочинності; 13,5% - поширення наркоманії й алкоголізму; 13,3% - посилення поділу суспільства на багатих і бідних; 11,3% - незадовільну екологічну ситуацію; 11,1% - поганий стан житлово-комунального господарства; 10,3% - велику кількість бездомних; 6,2% - несприятливі умови для розвитку бізнесу; 5,9% - несправедливий розподіл коштів між регіонами України; 5,2% - проблеми освіти й науки; 0,3% - не змогли відповісти.

Крім того, респонденти відповідали на запитання про те, які суспільно-політичні проблеми є найбільш серйозними й мають потребу в позачерговому вирішенні.

58,2% респондентів уважають найважливішою суспільно-політичною проблемою байдужність влади до думки громадян; 47,4% - корупцію у вищих ешелонах влади; 37,6% - нездатність влади забезпечити виконання законів; 29,4% - відсутність механізмів впливу простих громадян на прийняття рішень; 27,5% - відсутність незалежного суду; 21,7% - погіршення відносин з Росією; 21,1% - свавілля чиновників на місцях; 17,9% - відсутність відділення бізнесу від влади; 15,6% - свавілля працівників правоохоронних органів; 14,9% - розкол між заходом і сходом України; 12,5% - витіснення російської мови й культури; 10,2% - посилення впливу Заходу на громадське життя країни; 9,4% - перекручування політичної й економічної інформації в ЗМІ; 6,8% - слабкість позиції української мови і культури; 5% - посилення впливу Росії на суспільне й економічне життя країни; 2,4% - переслідування за політичними мотивами.

1,5% - не змогли відповісти. 

Теоретична похибка вибірки не перевищує 1% допускають фальсифікацію результатів позачергових виборів Верховної ради. 

При цьому 13,3% опитаних уважають, що цього не трапиться.

16,4% - не змогли відповісти.

Респонденти також відповідали на запитання, на користь яких політичних сил можуть здійснюватися фальсифікації результатів виборів:

18,8% відповіли, що такі фальсифікації можуть бути на користь політичних сил, які підтримують президента.

15,7% - на користь політичних сил, які підтримують уряд і парламентську більшість.

36,1% - на користь як перших, так і других.

Респонденти також відповіли на запитання про свою готовність взяти участь у мирних акціях протесту у випадку виявлення фактів фальсифікації результатів позачергових виборів Ради.

54,9% респондентів не мають наміру брати участь у таких акціях за будь-яких обставин.

17,8% - можуть взяти участь у таких акціях, залежно від того, наскільки масштабними будуть фальсифікації, і яка саме політична сила буде фальсифікувати вибори.

15,8% - допускають свою участь у таких мирних акціях.

11,6% - не відповіли.

Соціологічне опитування проводилося з 31 травня по 18 червня.

Усього було опитано 10 956 респондентів, старших за 18 років, у всіх регіонах України.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 1%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: