Українці залишаться без ліків? (відео)

У січні 2009 року Україна може зіткнутися з дефіцитом лікарських препаратів.

У зв'язку з тим, що Кабінет Міністрів прийняв рішення про державне регулювання вартості медичних препаратів, жителі України може зіткнутися з дефіцитом ліків в аптеках. Про це сьогодні заявили дніпропетровські фармацевти.

"Державне регулювання фармацевтичного бізнесу здійснюється у всіх розвинених країнах, але там держава контролює вартість тільки тих препаратів, які є життєво необхідними, і які використовують соціально незахищені прошарки суспільства. У нас же в список препаратів, ціну на які контролює уряд, потрапила навіть віагра", - говорить генеральний директор мережі аптек "Мед-Сервіс" Наталія Касьянова.

Аптека
Veer
В Україні 75% ліків - імпортного виробництва
Крім того, за словами дніпропетровських фахівців, не можна встановлювати однакове обмеження націнок на всі групи медичних препаратів. Саме різниця в надбавці дозволяє регулювати ціни на фармацевтичному ринку.

"Один препарат (наприклад, той же валідол або корвалол) ми раніше продавали за мінімальною ціною (з націнкою 10-15 %), працюючи збитково, але в той же час, на інших ліках, які мають менший попит або розраховані на забезпеченішу категорію населення, ми могли націнювати і до 40%, балансуючи таким чином свої доходи. Зараз же обмеження надбавки вартості препаратів однакові для всіх груп ліків, за рахунок чого фармацевтичний бізнес виявився на межі краху", - говорить заступник директора ТОВ "ФарТоп" Анатолій Естрін.

Нагадаємо, що уряд України обмежив до 10% оптову надбавку і до 25% роздрібну надбавку на вартість ліків. Кабінет Міністрів пояснює таке рішення тим, що фармацевтичні компанії штучно підняли вартість ліків, в деяких же випадках націнка становить 200%.

З такими даними категорично не погоджуються фармацевти. За словами Ігоря Височина, директора ТОВ "Алтіма", яке займається оптовими поставками медичних препаратів, ліки подорожчали через різкий стрибок курсу долара.

"В Україні 75% ліків імпортного виробництва, тому наш фармацевтичний ринок дуже залежить від коливань курсу долара", - говорить він.   

ВідеоВ Україні зникають ліки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: