Українці збирають равликів для європейців

Українці з Рівеншини цілими сім'ями до лісу йдуть ще вдосвіта, щоб заробити копійчину на равликах.

На Рівненщині новий вид заробітку - збирання слимаків. Там вже п'ять років поспіль місцеві жителі виходять цілими сім'ями до лісу збирати виноградних равликів.

Заготовляють, а потім везуть до Європи, а вже звідти слимаки потрапляють на столи до українців-гурманів - вимитими та почищеними.

Цілими сім'ями до лісу йдуть ще вдосвіта. Як пече сонце - слимаки ховаються, а поки роса - вони на видноті.

Оксана з трьома доньками також не пропускає сезону равликів. Діти залюбки йдуть до лісу, робота не важка, а заробіток витрачають на себе.

Діаметр мушлі слимака - не менше трьох сантиметрів - така умова заготівельників. Дрібніших равликів у них просто не куплять. Сезон слимаків - непогана підмога - для безробітних селян.

"30 кг в день за два тижні десь півтони зібрали, 60 - 70 гривень в день", - розповідає Юрій Швайка, житель села Владиславівка.

Зібраних слимаків - заготівельникам збувають по дві гривні за кілограм, далі їх везуть до Сербії. Вже там равликів обробляють та продають італійцям і французам.

Шеф-кухар столичного ресторану запевняє - їхній продукт імпортний. Коштує теж відповідно, далеко за дві гривні, і не кілограм, а порція. Французьких слимачків продають чищеними і відвареними. А от товар у мушлях не ходовий - складно їсти.

Консервованих слимаків готувати просто, а зі свіжими - морока. Шеф-кухар запевняє, не кожен зможе їх правильно відварити.

Вживати равлики ресторатори рекомендують винятково з пивом. За смаком равлики нагадують білі гриби. Так само калорійні і багато не з'їси. Рівненські збирачі слимаків вживати їх навіть не намагалися.

І справа не в грошах чи в складності приготування. На заваді - стійка бридливість. Це у французів давня традиція вживання равликів.

По закінченню сезону равликів селяни згодні і жаб збирати для французів. А вже ті їх приготують і для українських гурманів.

Детальніше про делікатеси, зібрані в Україні, дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

Любителі жаб'ячих ніжок можуть з'їсти всю популяцію

У Мілані бідним роздадуть ікру

Собака знайшов для свого господаря безбідну старість

Британська дівчинка утримала на обличчі 25 равликів

ВідеоУкраїнці збирають равликів для Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: