Українці згадають Чорнобильську трагедію: минуло 24 роки

26 квітня Україна згадує трагічні події 1986 року - вибух на Чорнобильській атомній електростанції.

Минуло 24 роки з дня Чорнобильської трагедії. 26 квітня Україна згадує події катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Найбільша аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів піддалася радіоактивному зараженню.

За підрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що дорівнює наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.

В Україні загальна площа заражених територій склала 50 тисяч квадратних кілометрів. У країні налічується понад три мільйони потерпілих від катастрофи. Також постраждали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона чоловік, 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Білорусії (23% від загальної площі).

Як відомо, експлуатація ЧАЕС була припинена достроково: другий енергоблок не функціонує з 1991 року після пожежі в машинному залі, перший енергоблок - з 1996 року за рішенням українського уряду, третій був зупинений 15 грудня 2000 під тиском Заходу.

Нагадаємо, у понеділок, 26 квітня, президент Віктор Янукович побуває на Чорнобильській АЕС, де у цей день пройде мітинг-реквієм у пам'ять про загиблих в результаті трагедії. На всіх держустановах країни будуть приспущені державні прапори України.

Янукович ознайомиться з ходом реалізації проекту "Укриття" та ходом будівництва заводів з переробки твердих і рідких радіоактивних відходів.

Крім того, президент відвідає місто енергетиків Славутич, де проведе нараду з питань перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а також розвитку інфраструктури Славутича та соціального захисту постраждалого від аварії на ЧАЕС населення.

Зазначимо, українська влада хоче перетворити Чорнобильську станцію в безпечну систему за допомогою об'єкта "Укриття", який являтиме собою споруду у формі арки висотою 105 метрів, довжиною 150 метрів і шириною 260 метрів. Після зведення він буде "насунутий" на четвертий блок ЧАЕС, над яким після аварії був побудований саркофаг.

Будівництво об'єкта "Укриття" постійно відкладається, проект знаходиться на стадії проектування.

На території ЧАЕС також планується побудувати сховище відпрацьованого ядерного палива та завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

Читайте також:

В понеділок Янукович поїде в Чорнобиль

Чорнобильський атомоград: загублене місто України

Україна платитиме за Чорнобиль ще 100 років

Чорнобиль визнано найекзотичнішим у світі місцем для туризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: