Українці зможуть купувати зброю з 18-ти років

Короткоствольну вогнепальну зброю в Україні планують дозволити лише міліціонерам, посадовцям та інкасаторам.

Верховна рада збирається змінити законодавство в сфері придбання та зберігання зброї. Парламентський комітет вже рекомендував взяти за основу законопроект про обіг зброї невійськового призначення.

Документом передбачається визначити основні види зброї, встановити єдиний порядок придбання, зберігання, використання та застосування службової та цивільної зброї тощо.

Зокрема, громадянам не нададуть права на придбання та носіння короткоствольної нарізної вогнепальної зброї для самооборони.

Водночас таку зброю дозволять працівникам міністерств, інших органів державної влади, підприємств, установ і організацій для здійснення інкасації, яким згідно із законодавством та видом діяльності дозволено користуватися зброєю.

Законопроектом передбачається зменшити віковий ценз на право придбання, володіння та користування вогнепальною гладкоствольною мисливською зброєю, зброєю самооборони громадянами України з 21 року до 18-річного віку, а також зменшити віковий ценз на придбання, зберігання та носіння нарізної зброї з 25 років до 21-річного віку.

Автори - народні депутати Володимир Мойсик та Василь Грицак - також пропонують ввести більш детальну класифікацію зброї та боєприпасів до неї за тактико-технічними характеристиками, призначенням та використанням.

Депутати хочуть закріпити права та обов'язки виробників зброї, торгівельних організацій та користувачів зброї, а також деталізувати види та типи зброї, які можуть перебувати у власності громадян, спортивних, мисливських та інших організацій.

Члени Комітету підтримали законопроект. На їхню думку, він сприятиме підвищенню рівня захищеності суб'єктів господарювання та інших юридичних і фізичних осіб, подальшому розвитку підприємницької активності.

Читайте також:

Тимошенко: опозицію слід озброїти

На День незалежності у Києві пройде військова техніка

Україна поскаржилася, що "провокатори" не дають їй продавати зброю

Мін'юст відмовився озброювати населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: