Українці знову бояться протестувати

Більше половини українців побоюється відкрито виступати проти влади в пресі, на мітингах і зборах і виключає можливість масових акцій протесту.

Помаранчева революція (Фото: pomaranch.org.ua)
45 відсотків респондентів впевнені, що масові акції протесту найближчим часом відбутися не можуть. (Фото: pomaranch.org.ua)
Більше половини українців побоюється відкрито виступати проти влади в пресі, на мітингах і зборах.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, передані УНІАН. 

Водночас лише 25% опитаних вважають, що боятися нічого.

Згідно з результатами соцопитування, 45,6% респондентів вважають, що найближчим часом в Україні проведення масових акцій протесту громадян на захист своїх прав неможливе. Допускають проведення таких акцій 35,9% опитаних.

При цьому, дві третини українців вважають неприпустимим внесення змін до законодавства, внаслідок яких президента України обирали б депутатами Верховної Ради. Обрання президента в парламенті припускає тільки кожен п`ятий респондент. При цьому більшість - 67,4% опитаних – вважає, що в Україні необхідна посада голови держави. 

Помаранчева революція (Фото: msnbcmedia.msn.com)
Більше половини українців тепер боїться відкрито виступати проти влади. (Фото: msnbcmedia.msn.com)
Результати соцопитування також свідчать про те, що 90% українців виступають за скасування депутатської недоторканності. 

Коментуючи результати соцопитування, експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава зауважив, що "побоювання влади є частиною ментальності українців". При цьому, за його словами, важливішим є те, що отримані результати свідчать про тотальну недовіру виборців до влади. "Недовіра виникає з нерозуміння. Виборці до кінця не розуміють, що вони можуть змінити своє життя шляхом виборів. Ми зафіксували розрив у логічній зв`язці між поліпшенням життя людини, її політичним вибором і владою", - сказав Володимир Застава.

Дослідження проводилося в рамках річної програми соціологічних досліджень "Ментальні основи вибору" з 12 по 25 лютого 2007 року. Під час дослідження було опитано 2012 респондентів, які репрезентують доросле населення старше 18 років у 143 населених пунктах України (83 міста і 60 сіл). Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,4%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: