Українців із корабля "Аріана" пірати годують помиями

Життя українських моряків із захопленого піратами судна в небезпеці. Родичі полонених у відчаї та говорять, що держава їм не допомагає.

Життя українського екіпажу судна "Аріана", яке захопили сомалійські пірати, опинилося під загрозою. Про це заявили родичі полонених.

Зокрема, кухар "Аріани" Лариса Салинська в одному з останніх електронних листів повідомила близьким, що вона народила мертву дитину та потребує медичної допомоги.

За словами товариша жінки Сергія Юзвака, вона вже отримала медичну допомогу, хоча й недостатню. Натомість виникла загроза здоров’ю та життю усіх членів екіпажу. "Продукти в них закінчилися, їх годують відходами. Привозять з материка гнилий рис, іржаву, брудну воду та годують", - розповів Юзвак.

"В усієї команди вже проблеми зі шлунком. Якщо переговори затягнуться, пірати обіцяють вбити членів екіпажу. Вони весь час це обіцяють. Раніше пірати вимагали викуп у розмірі семи мільйонів доларів, але вже погодилися на три. Зараз на корабель для участі у переговорах має прибути головний пірат, однак господар корабля не хоче платити", - додав він.

Родичі полонених, крім того, вважають, що держава залишила моряків напризволяще. Наприклад, мати Лариси Салинської Валентина заявила, що неодноразово зверталася по допомогу до представників української влади.

"Хоч головою об стіну бийся – куди лишень не зверталися! Я маю ксерокопії цих звернень. Всі кивають на судновласника. А всі інші допомогти нам не спроможні, бо все впирається в гроші. Ющенко нещодавно говорив, що коштів на це немає. Дочка пише, що вона не отримала нормальної медичної допомоги, що вони перебувають у жахливих умовах. А господар корабля заспокоює, мовляв, це чергова провокація піратів", - сказала вона.

Водночас компанія "Укркрюїнг", яка влаштувала моряків працювати на "Аріану" та бере участь у переговорах щодо їхнього звільнення, надавати будь-яку інформацію відмовляється.

"Ми жодної інформації нікому не надаємо. Телефонуйте до МЗС" , – заявили у компанії. Раніше представники "Укркрюїнга" також заявляли про піратські провокації, зокрема, про те, що листи про критичну ситуацію на кораблі пишуться на вимогу піратів.

Схожої точки зору дотримується і учасник переговорів із піратами, юрист грецької компанії "Ол Оушнз Шіпінг" Спірос Мінаш.

"Ми продовжуємо переговори. Нам точно відомо, що команді нічого не загрожує. Я не можу назвати конкретну суму викупу, на якій зараз зупинилися. Піратам це не сподобається, а отже, зашкодить переговорам", - сказав він.

В той же час, в українському Міністерстві закордонних справ визнали, що переговори з піратами проходять складно, але відомство "вживає всіх необхідних заходів для швидкого звільнення заручників".

Нагадаємо, представники екіпажу "Аріани", які вже чотири місяці перебувають у полоні, неодноразово просили допомоги. Зокрема, нещодавно капітан судна звернувся по допомогу до української влади.

Капітан, зокрема, сказав, що екіпаж виснажений і повний відчаю, а Лариса Салинська потребує термінової госпіталізації.

Балкер "Аріана" було захоплено 2 травня на північ від Мадагаскару під час рейсу Бразилія - Близький Схід. Судно перевозило соєві боби. Все 24 члени екіпажа - українці.

Власником судна є компанія Candela Shipping, зареєстрована на Мальті, оператор – британська Seven Seas Maritime.

Читайте також:

Моряки судна "Аріана" у відчаї просять допомоги Києва

Пірати піддали тортурам екіпаж судна "Аріана"

З піратами, що захопили "Аріану", майже місяць не ведуть переговорів

Пірати погрожують розстріляти українських моряків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: