Українців лякають примусовим відселенням

Уряд пропонує прийняти закон про відчуження земель у людей.

Команда Тимошенко хоче дати зелене світло примусовому відчуженню земель і відповідний законопроект уже зареєстрований у парламенті. Згідно з документом, якщо ваша будівля із землею перешкоджають будівництву суспільно важливого об'єкта, то вам дадуть грошову компенсацію і виселять. Причина резонна - Євро-2012 знаходиться під загрозою.

Уряд пропонує місцевим очільникам проводити оцінку землі та майна людини, звертатися до суду. За словами Тимошенко, кожна країна світу має закон про землі для суспільних потреб і процедури, які передбачені у законопроекті чітко відповідають світовим нормам, нічого нового Україна не вигадала.

Залишти українців із купюрами в руці і без даху над головою зможуть, наприклад, за таких умов, якщо ваша ділянка чи будівля заважає будівництву дороги, енергомережі, якихось гідротехнічних споруд, заводів або навіть приміщень для органів влади. Також можна залишитись без землі, якщо треба розташувати парк чи майданчик для відпочинку.

Із домівок виселяють і зараз, без закону. В Одесі, наприклад, кілька десятків мешканців одного будинку заважають будівництву парковки. Але за словами мешканки цього будинку, парковка в десяти сантиметрах від будинку, який до того ж знаходиться під охороною держави з 1991 року і збудований в 1826 році.

Інший випадок у Діляри Мустафаєвої з Донецька: замість її занепалої хатинки в центрі міста хочуть звести інженерну споруду. Пропонують інше житло, але на околиці.

Юристи впевнені, що новий закон на зловживаннях хрест не поставить і нагріти руки зможуть, як влада, так і люди. Залучення ж суду до суперечки нічого не дасть. Правники зауважують, що урядова ініціатива сира. Здається, це розуміють і деякі парламентарі, принаймні, спікер Литвин пообіцяв, що її доопрацюють.

Докладніше про відчуження землі - у відеосюжеті ТСН.

Читайте також:

Киян виселять з перших поверхів

В Одесі руйнуються старі будинки

У Києві зведуть черговий мікрорайон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: