Українців примусово переводять на вітчизняні ліки

Коливання обмінного курсу змушує аптекарів фактично щодня змінювати ціни на імпортні медикаменти. У регіонах від них узагалі майже відмовились.

Аптекарі розводять руками – долар – від нього всі біди. Щодня змінюється курс – щодня закуповують ліки за новими цінами. Трапляється, один і той самий препарат одночасно коштує з подвійною різницею.

“Якщо ми вчора одержали 5 упаковок по 30 гривень, а сьогодні по 35… Стараємось, щоб одна серія препарату продалась, а потім одержуємо другу. Але буває так, що одна упаковка по одній ціні, а друга вже по другій”,- розповідає аптекар.

За можливості пропонують вітчизняний аналог. Якщо ж аптекар несумлінний, виробники радять пацієнтам не лінуватися самим читати склад препарату.

У регіонах на українське перейшли майже повністю. Якщо раніше імпорт становив до 75 відсотків закупок, тепер навпаки – лише чверть. Закордонне привозять під замовлення.

Але й вітчизняні медикаменти зачепила прив'язка до іноземної валюти. По-перше, у самих препаратах від 40 до 70-ти відсотків імпортних складових. По-друге, аптеки закладають у ціну зарплату й оренду, остання - зазвичай прив'язана до долара. На початку місяця держава намагалася втрутитися. Із півтори тисяч життєво необхідних медикаментів, ціни на які держава регулює, список хотіли розширити до 70 відсотків ринку. Результат – імпортні препарати майже зникли, аптекарі збунтувались.

Тож коли подешевшають ліки - фармацевти радять питати з Нацбанку і підтримувати вітчизняного виробника. Хоча остання порада може звучати й іронічно, оскільки Україна виробляє не всі життєво-необхідні препарати.   

За два тижні запобіжні засоби здорожчали вдвічі. За дев’ять місяців чекаємо на бебі-бум – в кращому разі. В гіршому – Україна і зараз посідає першість в Європі з поширення СНІДу.

ВідеоУкраїнців примусово переводять на вітчизняні ліки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: