Українців закликають до "війни" за свої інтереси у СОТ

Український бізнес не вміє захищати свої права на зовнішніх ринках, використовуючи механізми СОТ.

Міністерство економіки закликає українські компанії використовувати судові механізми СОТ для захисту своїх інтересів у країнах-членах організації.

Про це заявив заступник міністра економіки Валерій П’ятницький у ході круглого столу "Торгівельна політика України: від вступу в СОТ до створення зони вільної торгівлі з ЄС".

Учасники погодилися з твердженням заступника голови комітету Верховної ради з питань промисловості й регуляторної політики і підприємництва Ксенії Ляпіної (НУ-НС) про те, що 1,5 роки членства України у Світовій організації торгівлі недостатньо для аналізу його наслідків.

Однією з причин відсутності помітних змін стало невміння українського бізнесу захищати свої права на зовнішніх ринках, використовуючи механізми СОТ, упевнена партнер юрфірми "Василь Кисіль і партнери" Тетяна Сліпачук.

За її словами, їхня фірма готує перший позов української компанії щодо дискримінації на ринках країн-членів СОТ.
Подробиці справи до її спрямування в судові інстанції СОТ не розголошуються.

"Треба першими почати судову війну, захищаючи інтереси нашого бізнесу", - заявив П’ятницький.

"Як українським бізнесменам навчитися використовувати судові механізми СОТ, якщо не на досвіді реальних процесів?", - додає він.

Але для вдалого захисту інтересів українського бізнесу необхідно, щоб норми СОТ навчилися використовувати не тільки бізнесмени, але й дипломати, зазначив старший партнер юрфірми "Волков, Козяков і партнери" Сергій Козяков.

Як позитивний приклад він навів скасування антидемпінгових розслідувань у відношенні української металопродукції з боку ЄС та Індії.

Читайте також:

СОТ просить Україну не вводити нові обмеження на імпорт

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн гривень

Раді пропонують продовжити скандальне мито

Україна на вимогу СОТ скасує 13-відсоткове мито на імпорт товарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: