Українцям не подобається змінювати імена та прізвища

Українці змінюють неблагозвучні прізвища та імена на гарніші, а також традиційні - на екзотичні. Але з кожним роком все рідше.

З кожним роком все менше українців прагнуть змінити своє прізвище або ім'я.

За даними Міністерства юстиції, торік це зробила рекордно низька кількість людей, усього 17,5 тисяч ( у 2002 році майже вдвічі більше — 30 тис.).

А ось причини зміни все ті ж: люди хочуть, аби у них були більш благозвучні імена чи прізвища. Наприклад, у 2008 ім'я Іюуя поміняли на Дарія, Вачаган на Вадим. Коткудак став Чубаєм, Козел — Драганчуком, Бугай — Бондарем, Свинар — Кравченком, Аль-Калейа — Кулайа, Урода — Романовською, Кривокулінський — Тимошенко. За словами Віталія Козлова, своє прізвище він вирішив поміняти ще в дитинстві, коли його всі дразнили, і він дуже страждав від цього. "Я вибрав прізвище Самсонов, і тепер я більше не Козел", — сміється Віталій.

Хоча деякі українці змінюють свої традиційні імена і прізвища на більш складні та екзотичні. Наприклад, торік Марченко вирішив стати Паррі, а Вінцерська — Фенікс. Що стосується імен, то у 2008 році Тамара перетворилася на Тамару Аврору, Тетяна на Тетяну-Дарину, Оксана в Ксенію Каріну, Олена в Йолу, Валентина у Фатіму. Є також люди, які своїм прізвищем намагаються висловити громадянство або стан душі. У 2008 році з'явилися Українець, Щаслива, Краля, Веселка, Рута і Зоря.

За словами психолога-консультанта Олексія Васильєва, свої імена в першу чергу прагнуть змінити ті, у кого в дитинстві були складні стосунки з батьками. "Ми звикли, що в дитинстві, коли мама або тато хотіли нас покарати, вони звали нас повним ім'ям. Виростаючи, дехто так і не зміг побороти в собі це почуття страху, що повне ім'я — це неприємності, — розповідає Васильєв. — Зміна звичного імені на незвичайне — це спроба людини втекти від рутини і повсякденності". За словами Васильєва, ще одним приводом може бути прагнення позбавитися від комплексів, наприклад, якщо в дитинстві людину часто дразнили, перекручуючи ім'я або прізвище.

Читайте також:
Словник українських прізвищ видали в Дніпропетровську
На Хмельниччині відзначили 75 років у шлюбі
З Туреччини через прізвище вигнали українку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: