Українцям радять відмовлятися від неякісного обслуговування ЖЕКів

Комунальники скаржаться на дефіцит грошей, а невдоволені мешканці намагаються відмовитися від комунальних фірм.

Більшість українців так і не знають, за що платять житлово-експлуатаційним конторам (ЖЕКам). У переліку послуг затверджено 26 пунктів, половина з них не виконується.

Комунальники скаржаться на дефіцит грошей, а невдоволені мешканці намагаються відмовитися від комунальних фірм і господарювати на власний розсуд.

Дитячий майданчик загороджений і зачинений на електронний ключ. Це місце відпочинку для звичайних дітей. Нові гойдалки, гірки та чистий пісок у спальному районі Києва.

У будинку навпроти Микола Ігнатович жаліється на комунальників – пісочниці напівпорожні. А взимку - холодні квартири.

Поки мешканці з’ясовують із працівниками ЖЕКу - куди дівається тепло, у сусідньому будинку вже висадили туї, пальмові дерева та квіти. Система поливу працює щовечора.

З 1-го червня квартирна плата для обурених комунальним свавіллям людей, зростає до трьох гривень. В охайному будинку навпаки - про здорожчання не чули останні три роки.

Олена Мочульська, голова Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку стверджує, що в їхньому будинку квартплата третій рік становить 1, 10 грн, а в будинку навпроти – усі 3 грн.

У консьєржів система відеоспостереження, у під’їздах - автоматичні перемикачі світла та інші блага цивілізації. Мешканці багатоквартирного будинку об’єднались, і відмовилися від усіх послуг ЖЕКу. До революції закликає сам житлово-комунальний міністр.

"Ми з вами як споживачі можемо відмовитись від низки послуг якщо вважаємо що вони нам не потрібні , або ми можемо отримувати їх самі", - вважає Олексій Кучеренко, міністр житлово-комунального господарства України.

Юристка Тетяна Монтян ЖЕКу теж крутить дулі. "Ви навіть не уявляєте, що тут робилося в часи коли опікувався цим ЖЕК. Нам це настільки набридло. Ми скинулися і самі зробили ремонт", - розповідає вона.

Нещодавно зламався ліфт - ремонтуватимуть власним коштом.
Тому правозахисник вимагає оприлюднити інформацію - на що йдуть сплачені гроші. У ЖЕКу мовчать.

"Якщо вони розкажуть скільки реально витрачають на утримання будинку, то з’ясується що люди мають платити у шість разів менше", - переконує Монтян.

Відмовлятися від неякісних послуг потрібно обов’язково, закликають юристи. І зборами мешканців вирішувати - куди витрачати гроші. У столиці таких грамотних киян назбиралося лише 4 відсотки. Проте живуть вони на заздрість іншим дев'яноста шести.

Детальніше - дивіться на відео ТСН.

Читайте також:

Українці заборгували ЖЕКам майже 10 мільйонів

Зробити платними послуги ЖЕКів Черновецькому порадив Бог

Уряд оскаржив тарифи Черновецького у прокуратурі

Черновецький прослідкує за житловими організаціями у Києві

ВідеоУкраїнцям радять відмовитися від ЖЕКів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: