Українцям заборонили курити у поїздах і ліфтах

Незабаром на пачках цигарок будуть малювати страшні картинки, а куріння буде заборонено в більшості громадських місць.

Верховна рада ухвалила внесення змін до закону "Про заходи щодо запобігання й зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

За документ проголосували 345 народних депутатів.

Зокрема, з 1 січня 2011 року в Україні буде заборонено поштучну реалізацію тютюнових виробів, окрім сигар.

Також, відповідно до закону, на одній стороні кожної пачки тютюнових виробів від моменту набуття законом чинності буде розміщено основне медичне попередження для курців: "Куріння вбиває", при цьому на звороті впакування мають бути розміщені додаткові медичні попередження у вигляді одного з текстових повідомлень такого змісту: "Куріння викликає рак легенів", "Куріння викликає залежність від тютюну - не починайте курити", "Курці вмирають рано", "Куріння викликає старіння шкіри", "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей", "Куріння руйнує артерії, викликає серцеві напади й інсульт".

При цьому, відповідно до закону, на впакуванні мають бути зображені малюнок і піктограма, що відображають відповідні можливі наслідки паління.

Рада також заборонила включати тютюнові вироби й предмети, пов'язані з їх вживанням, у гуманітарну допомогу, поширювати тютюнові вироби серед населення безкоштовно.

Крім того, парламент встановив заборону на куріння тютюнових виробів у громадських місцях, у тому числі закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, спортивних спорудах, у закладах, підприємствах і організаціях культури, у вагонах поїздів, салонах автобусів, таксі, включаючи маршрутні, тролейбусів, трамваїв, а також у ліфтах житлових будинків. Куріння заборонене й на території дитячих майданчиків.

Під час обговорення депутатами законопроекту голова ВР Володимир Литвин пообіцяв, що вже в п'ятницю, 12 червня, у Раді буде проведено перевірку того, чи курять у будинку парламенту.

Закон набуває чинності від дня опублікування, крім частини, що стосується заборони поштучної реалізації сигарет, яка набуває чинності із січня 2011 року.

Нагадаємо, 1 травня в Україні подорожчали сигарети.

Це стало наслідком рішення Верховної ради про підвищення більш, ніж у два рази, акцизів на тютюнові вироби. У підсумку середнє подорожчання цигарок склало 40%.

Читайте також:

В Україні розпочалася антисигаретна пропаганда

В Україні подорожчали сигарети

Ющенко дозволив підвищити вартість сигарет

У серпні в Україні подорожчають пиво та вино

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: