Українцям загрожує гепатит (відео)

Світова організація охорони здоров'я пророкує гепатиту С звання чуми 21 століття.

СООЗ прогнозує, що за 20-30 років "ласкавий і німий вбивця" стане головним викликом національним органам охорони здоров'я.

За даними експертів, в Україні інфіковано від 3 до 5 відсотків громадян, але через особливості непомітного перебігу хвороби 90 % хворих навіть не здогадуються про міну сповільненої дії у власному організмі.

"Що раніше встановити діагноз захворювання на гепатит, то швидше можна почати антивірусну терапію і тим ефективніше вона буде. Лікування за сучасними стандартами дає позитивні результати в 50-90 відсотках випадках. В той же час у нас відсутня система обов'язкових аналізів на гепатит С навіть у вагітних", - відзначає професор, завідувач кафедрою інфекційних захворювань Донецького медичного університету, Ігор Зайцев.

На відміну від Росії, Литви і Польщі в нашій країні немає державної програми профілактики захворювання і лікування хворих. Доступ до кваліфікованої допомоги залишається проблемою тих, кому поставили діагноз. Міністерство охорони здоров'я навіть не веде статистику щодо кількості хворих гепатитом С.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: