Українцям загрожує гепатит (відео)

Світова організація охорони здоров'я пророкує гепатиту С звання чуми 21 століття.

СООЗ прогнозує, що за 20-30 років "ласкавий і німий вбивця" стане головним викликом національним органам охорони здоров'я.

За даними експертів, в Україні інфіковано від 3 до 5 відсотків громадян, але через особливості непомітного перебігу хвороби 90 % хворих навіть не здогадуються про міну сповільненої дії у власному організмі.

"Що раніше встановити діагноз захворювання на гепатит, то швидше можна почати антивірусну терапію і тим ефективніше вона буде. Лікування за сучасними стандартами дає позитивні результати в 50-90 відсотках випадках. В той же час у нас відсутня система обов'язкових аналізів на гепатит С навіть у вагітних", - відзначає професор, завідувач кафедрою інфекційних захворювань Донецького медичного університету, Ігор Зайцев.

На відміну від Росії, Литви і Польщі в нашій країні немає державної програми профілактики захворювання і лікування хворих. Доступ до кваліфікованої допомоги залишається проблемою тих, кому поставили діагноз. Міністерство охорони здоров'я навіть не веде статистику щодо кількості хворих гепатитом С.

ВідеоГепатит наступає в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: