Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

Міжнародні правозахисники критикують Україну за недотримання прав ВІЛ-позитивних людей.


Порушення прав ВІЛ-позитивних людей – одна з найбільших проблем в сфері охорони прав людини в Україні. Цього року її вкотре згадує в своєму звіті міжнародна організація Human rights watch.

Ця проблема потребує негайного вирішення, сказав Зорян Кісь, фахівець Благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД". Кісь каже, що такі порушення є системними.

"Якщо ви – ВІЛ-позитивна людина, то ваші права, швидше за все, вже порушені, або будуть порушені, як тільки комусь стане відомо про ваш статус", - сказав Зорян Кісь.

Для ВІЛ-позитивної людини таке порушення може стати питанням життя і смерті, наголошує Кісь. За його словами, коли ВІЛ-позитивну дитину просять залишити школу, її матері відмовляють у хірургічній допомозі, а батька звільняють з роботи, у захисників дуже мало можливостей відновити їхні права.

Кісь переконаний: аби подолати цю проблему, треба починати з з подолання упереджень, стереотипів, відсутності елементарних знань.

У своїх щорічних доповідях організація Human rights watch піддає критиці за утиски прав ВІЛ-позитивних українців правоохоронців та міністерство охорони здоров’я.

Читайте також:
В Німеччині вилікували хворого на СНІД
В Україні відзначають День захисту секс-працівниць
Вчені знають, як знизити кількість хворих на СНІД на 95%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: