Україну не чекають в Євросоюзі

Комісар ЄС із зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер радить Україні сконцентруватися на європейській політиці сусідства.

Кандидати на вступ до Євросоюзу (Фото: Wikipedia)
Євросоюз не включає Україну до числа кандидатів на вступ, на відміну від балканських країн і Туреччини. (Фото: Wikipedia)
Комісар Європейського Союзу із зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер радить Україні сконцентруватися на європейській політиці сусідства, а не на членстві в ЄС. Про це вона сказала в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt.

"Чому Україна хоче більшого (чим політика сусідства)? У неї тільки одне перед очами: членство в Європейському Союзі. Я скажу чітко: на сьогодні членство України неможливо", - сказала Ферреро-Вальднер.

З її слів, зараз на членство України в ЄС країни-члени Євросоюзу згоди не дадуть.

Ферреро-Вальднер порадила Україні використовувати інструменти європейської політики сусідства, щоб максимально наблизитися до ЄС. Ідеться насамперед про фінансове стимулювання розвитку України, а також про енергетичну, транспортну, екологічну співпрацю.

Комісар ЄС зауважила, що така політика вигідна насамперед самим державам Євросоюзу, оскільки вони зацікавлені в стабільності сусідніх країн. Крім того, метою політики сусідства є "зміна через наближення”, прикладом чого є нещодавнє поновлення співпраці ЄС із Лівією.

Водночас, політика сусідства не виключає членства сусідньої держави в ЄС у віддаленому майбутньому, зауважила Ферреро-Вальднер.

Незважаючи на таку позицію провідників ЄС, 10% європейців вважають, що Україна приєднається до Європейського Союзу у найближчому майбутньому.

Ферреро-Вальднер
Беніта Ферреро-Вальднер вважає політику сусідства цілком достатньою для України.
Як повідомляє УНІАН з посиланням на Представництво Європейської комісії в Україні, про це свідчать результати дослідження статистичної агенції “Євробарометр” "Відносини ЄС із його сусідами”, оприлюднені 30 серпня.

За результатами дослідження, 10% європейців вважають, що Україна приєднається до ЄС у найближчому майбутньому. Попри те, що в цьому показнику Україна поступається двом із трьох офіційних країн-кандидатів на вступ до ЄС (34% європейців вважають, що до ЄС невдовзі приєднається Туреччина; 12% - Хорватія), вона випереджає третю країну-кандидата (лише 5% європейців називають Македонію серед країн, що мають приєднатися до ЄС в найближчому майбутньому). Крім того, в цьому компоненті Україна випереджає всі інші країни, охоплені Європейською політикою сусідства.

Відсоток людей, які вважають, що Україна невдовзі приєднається до ЄС, вищий у 12-ти нових східноєвропейських країнах-членах ЄС (21%). Зокрема, 31% поляків, 22% словаків та 21% латвійців вважають, що Україна невдовзі приєднається до Євросоюзу.

На прохання назвати країни-сусіди ЄС, європейці найчастіше називають Україну (57%), Росію (55%), Білорусь (49%), Молдову (37%), а найрідше – Палестинські території (10%), Сирію (11%), Лівію (12%), Ліван (12%) та Йорданію (12%).

Дослідження "Євробарометра” було проведено в травні-червні 2007 року. Його результати оприлюднено напередодні міжнародної конференції про зміцнення Європейської політики сусідства, що відбудеться третього вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: