Україну не візьмуть в Євросоюз

Причина - проблеми з поставками російського газу до Європи.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу вважає, що проблеми з поставками російського газу до країн ЄС "завдають шкоди" процесу зближення України з Євросоюзом.

Як повідомляє російський телеканал "Вести 24", про це Баррозу заявив під час візиту до Праги.

Туди європейський високопосадовець прибув для проведення консультацій з політиками Чехії, яка зараз головує в ЄС.

"Київ заявляє, що хоче бути ближче до ЄС. Якщо це так, то Україна не повинна створювати проблем з поставками енергії до Євросоюзу", - заявив Баррозу.

Разом із тим, "Вести" з посиланням на поінформоване джерело в Єврокомісії, повідомляють, що в ЄС з'явилася надія на істотний прогрес у вирішенні проблеми газових поставок.

Керівництво Євросоюзу, за наявною інформацією, не виключає, що вже до вечора п'ятниці, 9 січня, будуть у повному обсязі поновлені поставки блакитного палива до країн Європи.

Європейська сторона покладає надії на приїзд до України групи європейських спостерігачів, які матимуть мандат на перевірку обсягів поставок газу на російсько-українському кордоні та виходу газу на кордоні України з ЄС.

Готовність прийняти таких спостерігачів у телефонній розмові з Баррозу підтвердив український президент Віктор Ющенко.

Нагадаємо, сьогодні вночі українська делегація вже відвідала Москву. Голова "Нафтогазу України" Олег Дубина провів переговори з керівником "Газпрому" Олексієм Міллером.

Вчора Віктор Ющенко провів розмову з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим. Український президент закликав РФ терміново поновити поставки газу європейським споживачам.

Україна не отримує російський газ із 1 січня через відсутність контрактів на постачання палива на 2009 рік.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: