Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

Понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих українців, із них 2 тисячі дітей, можуть померти через відсутність життєвого важливого лікування. Світова спільнота шокована.

Глобальний фонд для боротьби з СНІДом, туберкульозом і малярією може відмовити Україні в наданні понад 300 млн доларів (близько 2,5 млрд гривень) на подолання епідемії ВІЛ/СНІД.

Про це представники неурядових фондів заявили на прес-конференції 25 січня. Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, Володимир Жовтяк сказав, що Глобальний фонд може переглянути своє рішення про виділення Україні 305 млн доларів на подолання епідемії ВІЛ/СНІД.

"Це станеться, якщо Україна не перегляне свої репресивні підходи до протидії епідемії ВІЛ/СНІД і до роботи неурядових організацій, які є ядром у цій протидії", - підкреслив Жовтяк.

Жовтяк заявив, що в Україні виникли серйозні проблеми із забезпеченням хворих на ВІЛ/СНІД антиретровірусними препаратами.

За його словами, понад 20 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів, із них 2 тисячі дітей, можуть померти через відсутність життєвого важливого лікування.

"Вперше за всю історію лікування ВІЛ/СНІД в Україні склалася загроза переривання антиретровірусної терапії у зв'язку з тим, що препарати не були вчасно поставлені МОЗ у регіональні центри СНІДу", - сказав Жовтяк.

На прес-конференції через Інтернет-зв'язок зі Швейцарією портфоліо-менеджер Глобального фонду боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією Андреас Тамберг підкреслив, що міжнародні експерти уважно спостерігають за процесами, які відбуваються в Україні.

За його словами, факти переривання в отриманні хворими на ВІЛ/СНІД антиретровірусних препаратів і переривання курсів замісної терапії споживачами ін'єкційних наркотиків, які піддаються найбільшим ризикам зараження ВІЛ-інфекцією, отримали величезний міжнародний резонанс.

"Ми в Глобальному фонді зі своїми колегами ретельно стежимо за подіями, які відбуваються зараз у Києві, в Маріуполі, Донецьку, інших українських містах і стежимо за долею пацієнтів, які можливо постраждають. Те, що ми спостерігаємо в Україні останнім часом, дуже схоже на ненаукову розмову", - сказав Тамберг.

Він нагадав, що в Україні зараз епідемія ВІЛ/СНІД, яка має бути під постійним контролем. "Сподіваємося, що як антиретровірусна терапія, так і замісна терапія (які взаємопов'язані), будуть розширюватися і приведуть до контролю над епідемією. Закликаю всіх серйозно подумати про можливі наслідки цілеспрямованого припинення програм. Ми хочемо вам допомогти, але якщо ви самі не допомагатимете... у нас не залишиться вибору, як тільки переглянути домовленості", - підкреслив портфоліо-менеджер Глобального фонду.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Глобальний фонд боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією ухвалив рішення про виділення Україні 2,5 млрд грн на 2012-2017 роки. Разом із тим, Глобальний фонд може висунути Україні низку умов, зокрема, щодо належного державного фінансування заходів щодо боротьби з ВІЛ/СНІД.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні на обліку перебуває близько 167 тис. ВІЛ-інфікованих, із них 33 тисячі - хворі на СНІД, щодня реєструється 48 випадків виявлення ВІЛ.

Разом із тим, міжнародні експерти вважають, що реальна кількість ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД у нашій країні може становити 360 тисяч осіб (приблизно 1,33% від кількості дорослого населення країни).

Читайте також:

Україна дозволила іноземцям не надавати довідку про СНІД при отриманні візи

Медики вперше вилікували хворого на СНІД

ООН: за 10 років у світі знизилося число хворих на СНІД

ВідеоУкраїну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції