Україну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

Понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих українців, із них 2 тисячі дітей, можуть померти через відсутність життєвого важливого лікування. Світова спільнота шокована.

Глобальний фонд для боротьби з СНІДом, туберкульозом і малярією може відмовити Україні в наданні понад 300 млн доларів (близько 2,5 млрд гривень) на подолання епідемії ВІЛ/СНІД.

Про це представники неурядових фондів заявили на прес-конференції 25 січня. Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, Володимир Жовтяк сказав, що Глобальний фонд може переглянути своє рішення про виділення Україні 305 млн доларів на подолання епідемії ВІЛ/СНІД.

"Це станеться, якщо Україна не перегляне свої репресивні підходи до протидії епідемії ВІЛ/СНІД і до роботи неурядових організацій, які є ядром у цій протидії", - підкреслив Жовтяк.

Жовтяк заявив, що в Україні виникли серйозні проблеми із забезпеченням хворих на ВІЛ/СНІД антиретровірусними препаратами.

За його словами, понад 20 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів, із них 2 тисячі дітей, можуть померти через відсутність життєвого важливого лікування.

"Вперше за всю історію лікування ВІЛ/СНІД в Україні склалася загроза переривання антиретровірусної терапії у зв'язку з тим, що препарати не були вчасно поставлені МОЗ у регіональні центри СНІДу", - сказав Жовтяк.

На прес-конференції через Інтернет-зв'язок зі Швейцарією портфоліо-менеджер Глобального фонду боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією Андреас Тамберг підкреслив, що міжнародні експерти уважно спостерігають за процесами, які відбуваються в Україні.

За його словами, факти переривання в отриманні хворими на ВІЛ/СНІД антиретровірусних препаратів і переривання курсів замісної терапії споживачами ін'єкційних наркотиків, які піддаються найбільшим ризикам зараження ВІЛ-інфекцією, отримали величезний міжнародний резонанс.

"Ми в Глобальному фонді зі своїми колегами ретельно стежимо за подіями, які відбуваються зараз у Києві, в Маріуполі, Донецьку, інших українських містах і стежимо за долею пацієнтів, які можливо постраждають. Те, що ми спостерігаємо в Україні останнім часом, дуже схоже на ненаукову розмову", - сказав Тамберг.

Він нагадав, що в Україні зараз епідемія ВІЛ/СНІД, яка має бути під постійним контролем. "Сподіваємося, що як антиретровірусна терапія, так і замісна терапія (які взаємопов'язані), будуть розширюватися і приведуть до контролю над епідемією. Закликаю всіх серйозно подумати про можливі наслідки цілеспрямованого припинення програм. Ми хочемо вам допомогти, але якщо ви самі не допомагатимете... у нас не залишиться вибору, як тільки переглянути домовленості", - підкреслив портфоліо-менеджер Глобального фонду.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Глобальний фонд боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією ухвалив рішення про виділення Україні 2,5 млрд грн на 2012-2017 роки. Разом із тим, Глобальний фонд може висунути Україні низку умов, зокрема, щодо належного державного фінансування заходів щодо боротьби з ВІЛ/СНІД.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні на обліку перебуває близько 167 тис. ВІЛ-інфікованих, із них 33 тисячі - хворі на СНІД, щодня реєструється 48 випадків виявлення ВІЛ.

Разом із тим, міжнародні експерти вважають, що реальна кількість ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД у нашій країні може становити 360 тисяч осіб (приблизно 1,33% від кількості дорослого населення країни).

Читайте також:

Україна дозволила іноземцям не надавати довідку про СНІД при отриманні візи

Медики вперше вилікували хворого на СНІД

ООН: за 10 років у світі знизилося число хворих на СНІД

ВідеоУкраїну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: