Україну приймуть до Євросоюзу лише з Молдовою

На саміті Україна-ЄС Києву розказали про традицію приймати нових членів до Євросоюзу групами. Україна обрала в напарники Молдову.

Заявка України на вступ до Євросоюзу може бути розглянута тільки разом із заявкою Молдови.

Такий неофіційний сигнал був даний Україні під час XIII саміту Україна-ЄС.

Представники Єврокомісії повідомили українським дипломатам, що їм слід заздалегідь готуватися до ймовірних переговорів про повноправне членство.

"За неофіційною традиції Євросоюзу розширення завжди відбувається групами. І щоб у далекому майбутньому ви стали членом ЄС, вам потрібно знайти партнера в свою групу. Україна погодилася з цим аргументом і повідомила, що в якості такого партнера вибрала Молдову", - повідомляють джерела в Брюсселі .

Крім того, неофіційно цю інформацію підтвердили і в МЗС України.

"Формально ми самі вибрали Молдову в якості партнера. Але де-факто у нас не було можливості відмовитися", - зазначив інформоване джерело в українському зовнішньополітичному відомстві.

У той же час, як повідомляють джерела, Брюссель і Київ домовилися не обговорювати ці питання офіційно, а обмежитися експертними рівнем.

"Ми усвідомлюємо, що до офіційного розгляду питання нашого членства можна буде перейти не скоро. І при обговоренні" молдавського питання "наші колеги підкреслили це".

Синхронізація євроінтеграційного процесу несе низку ризиків для Києва. Головний з них пов'язаний з існуванням невизнаної Придністровської Молдавської республіки.

"Зараз мало підстав сподіватися, що проблема Придністров'я буде вирішена в короткостроковій перспективі. А консервація цього конфлікту, очевидно, буде використана в Європі як аргумент проти європейської та євроатлантичної інтеграції", - вважає директор Європейського інституту політичних досліджень Молдови Віорел Чіботару.

Втім, у найближчі роки ситуація може змінитися. Європейські чиновники, наприклад Беніта Ферреро-Вальднер, вважають, що після зміни влади в Молдові, де комуністи втратили монопольне право на формування зовнішньої політики, у цієї країни з'явилися непогані перспективи для розвитку взаємин з ЄС.

"Молдова - маленька країна, у неї інша економіка, їх законодавство більш адаптоване до acquis communautaire. Переговори з Кишиневом будуть набагато простіше, ніж з Києвом, і я не здивуюся, якщо ми підпишемо Угоду про асоціацію з Молдовою раніше, ніж з Україною", - відзначило джерело з Єврокомісії.

Нагадаємо, 4 грудня в Києві відбувся саміт Україна-Євросоюз. У ході саміту президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу оголосив про можливість підписання Угоди про асоціацію в 2010 році, але дорікнув українську владу в непроведенні реформ.
 

Читайте також:

В Україну їде доповідач ПАРЄ з перевіркою

Євросоюз вимагає в України провести чесні вибори президента

Україна зможе стати асоційованим членом Євросоюзу у 2010 році

Євросоюз дорікнув Ющенку, що його слова не супроводжуються діями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: