Україну тривожить намагання Молдови догодити Росії

В Києві зібралися експерти для обговорення причин погіршення україно-молдавських відносин.

Міжнародні експерти в понеділок зібралися у Києві для обговорення причин погіршення україно-молдавських відносин та пошуку шляхів виходу з кризи двостороннього співробітництва.

"Намагання Молдови догодити Росії викликає в Україні доволі тривожні настрої й очікування. Адже міжрегіональна солідарність у складній міжнародній ситуації вимагає мати партнерів у всьому регіоні, а не країн, що мають розбрат між собою", - зазначила експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Беліцер.

На думку фахівців, відносини України з Молдовою погіршуються, тому що Київ пасивно налагоджує політико-економічні стосунки з Кишиневом. Окрім традиційних територіальних проблем нині найболючішими точками українсько-молдовських взаємовідносин є нерозв’язаний придністровський конфлікт, намір Кишинева відмовитися від участі в ГУАМ, критичне ставлення до європейської ініціативи "Східне партнерство".

Для поліпшення ситуації Наталя Беліцер вважає за необхідне налагодження горизонтальних зв’язків між представниками громадського суспільства обох країн, покращення двосторонніх торговельно-фінансових зв’язків. А головне, підкреслив український експерт, Кишиневу треба менше оглядатися на Москву та Брюссель, а радше ретельно вибудовувати стосунки з сусідами.

За даними українських досліджень, тисячі українців в Молдові зазнають дискримінації за національною ознакою під час призначення на ключові посади та задоволення їхніх національних потреб.

Водночас українська преса або ігнорує проблему придністровського "замороженого" конфлікту та проблеми у відносинах України з Молдовою, або передруковує повідомлення на цю тему російських ЗМІ. А це спричиняє байдужість до цієї проблеми українського суспільства та політиків.

Читайте також:

Права українців утискаються не лише в Росії, але й у Молдові

The Weekly Standard: події в Молдові – крок до наступу на незалежну Україну

Президентом Молдови може стати посол у Росії

Україна видала Молдові "організаторів державного перевороту"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: