Україну вилучили з "чорного списку"

Україну викреслили з “чорного списку” держав, де безкарно множаться статки злочинного походження.

Мішки з грошима
Ситуація з "тіньовим" капіталом в Україні дещо поліпшилася. (Фото: Архів)
З України знято економічні санкції й вона остаточно викреслена з “чорного списку” держав, де безкарно множаться статки злочинного походження. Про це на прес-конференції у Чернівецькому прес-клубі реформ заявив голова Держкомітету фінансового моніторингу України Валерій Кірсанов, який брав участь у регіональному міжвідомчому семінарі для фахівців з питань запобігання та протидії легалізації “тіньових” доходів.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами Валерія Кірсанова, служба фінансового моніторингу, що бере свій початок у 2002 році і лише в січні 2005 року була реорганізована в окрему структуру, „довела міжнародній спільноті здатність ефективно протидіяти відмиванню кримінальних коштів”.

"Якщо в часи великої депресії мафіозні структури в Америці вкладали "брудні" кошти у мережі невеликих пралень, то теперішні фінансові злочинці, як правило, використовують такі популярні схеми, як псевдоекспорт та псевдоімпорт, підробку документів, незаконну конвертацію коштів, продаж банківського золота тощо”, - сказав керівник Держкомітету. За його словами, нещодавно у Києві стався випадок, коли підставна особа без постійного місця проживання на очах у правоохоронців "скупила у кількох банків півтони банківського золота”. 

Валерій Кірсанов також зауважив, що його відомство має справу не з грішми, а лише з неперсоніфікованою інформацією про грошові потоки. За його словами, на сьогодні до судів України направлено 36 кримінальних справ, за якими винесено 27 вироків на суму 2,7 мільярда гривень.

Зокрема, зауважив він, у масштабах Буковини до СБУ, УМВС та податкової міліції надійшло на перевірку 15 узагальнених матеріалів, загальна сума по яких становить майже мільярд гривень. За результатами перевірок відкрито 5 кримінальних справ, по одній уже винесено вирок. За останніх півтора роки правоохоронними органами накладено арешт на майно на суму 27,7 мільйона гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: