Україну закликали дотримуватися свободи слова та зібрань

Парламентський форум Спільноти демократій ухвалив окрему резолюцію щодо ситуації в Україні, наголосивши на свободі висловлювань та мирних зібрань, незалежності судової гілки влади.

Парламентарі усіх країн світу закликали Україну підтримувати свободу висловлювань і мирних зібрань.

Це випливає з резолюції щодо ситуації в Україні, ухваленої Парламентським форумом Спільноти демократій, який пройшов у Кракові, повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ опозиційного уряду Борис Тарасюк.

"Українська влада закликається підтримувати демократичні принципи і верховенство права з особливим наголосом на свободу висловлювань і мирних зібрань в Україні", - наголосив Тарасюк.
Крім того, за його словами, Парламентський форум Спільноти демократій закликає коаліцію більшості й уряд не підривати незалежність судової гілки влади.

"Міститься заклик провести вільні і справедливі місцеві вибори 31 жовтня 2010 року. Парламентський форум закликає українську владу направити на експертизу до Венеціанської комісії проект закону щодо місцевих виборів, який був схвалений Верховною радою в першому читанні", - зауважив віце-прем'єр опозиційного уряду.

Крім того Парламентський форум Спільноти демократій висловив стурбованість щодо політичних залякувань представників опозиції в Україні.

"Резолюція також містить заклик здійснити економічні реформи, які були б спрямовані, зокрема, на боротьбу з корупцією. Крім того, Парламентський форум закликає українську владу сприяти створенню умов для діяльності громадянського сектору в Україні, а також не вдаватися до заяв, які можуть викликати розпалювання етнічної нетерпимості і розділення суспільства в Україні", - додав він.

"Останнім пунктом цієї резолюції Парламентський форум закликає всі уряди, які беруть участь в діяльності Спільноти демократій, постійно відслідковувати ситуацію з демократичними процесами в Україні", - розповів віце-прем'єр опозиційного уряду.

Тарасюк повідомив, що як учасник Парламентського форуму направить цю резолюцію українському уряду, президенту Віктору Януковичу, Верховній раді та опозиційному уряду.

Нагадаємо, під час зустрічі студентської молоді з держсекретарем США Гілларі Клінтон у Київському політехнічному інституті 2 липня міліція затримала учасників пікету проти цензури в українських ЗМІ.

Раніше Гілларі Клінтон високо оцінила позицію президента Віктора Януковича у питаннях свободи слова і демократії в Україні.

"Ми високо оцінюємо нещодавні заяви президента щодо підтримки свободи ЗМІ. І ми будемо працювати з урядом України для того, щоб забезпечити ці критично важливі свободи", - заявила держсекретар США.

Читайте також:

На зустрічі з Клінтон міліція затримала активістів з гаслом "В цій країні є цензура"

Клінтон заявила, що її надихає захист Януковичем свободи слова

Європа: Україна розвивається за російською схемою

Янукович доручив Генпрокуратурі розібратися зі свободою слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: