Україну звинуватили в геноциді татар і не пускають у Європу

Лідери кримських татар звинуватили Україну в дискримінації та будуть скаржитися на неї в Євросоюз і ООН.

Кримські татари збираються звернутися до структур Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у зв'язку з порушенням їхніх прав в Україні.

Про це заявив один із координаторів акції протесту татар перед будівлею Кабінету міністрів, представник громадської організації "Авдет" Рінат Шаймарданов.

"Україна рветься в Євросоюз. Україна позиціонує себе, як правова демократична держава. Водночас ми на власному гіркому прикладі бачимо, що Україна - така ж антидемократична тоталітарна держава, як і сталінський Радянський Союз. Пройшло вже 18 років, як кримські татари повернулися на батьківщину, але й досі ми не маємо землі, не маємо будинків, не маємо навіть статусу репатріантів", - сказав він.

"Усередині країни йде неприкрита дискримінація кримських татар, і особливо явно це проявляється в земельному питанні", - наголосив кримськотатарський активіст.

Він також заявив, що "якщо Україна вважає проблеми кримських татар малозначними", вони зроблять так, що кримськотатарська проблема стане головною проблемою України.

"Ми перекриємо Україні дорогу в Євросоюз. Кожна місія Ради Європи, всі підрозділи ООН, уряди всіх країн, що входять до Євросоюзу, одержать інформацію про геноцид, що відбувається в наші дні в Україні. Ми зробимо все, щоб світ дізнався про справжнє обличчя української влади", - попередив Шаймарданов.

"Ми заявляємо, що країні, яка має антидемократичний уряд, грубо зневажає права корінних народів своєї країни, немає місця в цивілізованій світовій спільноті й немає місця в ряді правових демократичних держав Європейського Союзу!", - додав він.

Представник громадської організації "Авдет" також підкреслив, що акція кримських татар перед Кабміном поки не привела до якихось результатів.

"Проти учасників акції почалися репресії: міліцейські рейди по місцях ночівель, телефонні дзвінки з погрозами й вимогами припинити акцію, пікетників почали залякувати одягнені в штатське кремезні молодики з армійською стрижкою, телеканалам і журналістам заборонили давати інформацію про акцію", - сказав він.

Шаймарданов, крім того, повідомив, що учасники акції провели перші консультації в представництві Ради Європи та звернулися за підтримкою до відомих правозахисників.

За його словами, найближчими днями буде підготовлено звернення до урядів країн-членів Євросоюзу, ООН, Генеральної асамблеї Ради Європи та інших міжнародних організацій.

Зараз учасники акції тримають плакати з написами англійською мовою: "Land - to people!", "NO for genocide of Crimean Tatars!", "The policy of the Cabinet of Ministers – is the policy of genocide!", "1944-2009 – the genocide of Crimean Tatars continues!", "15000 families have no houses ought to the Cabinet of Ministers!", "Land conflicts in Crimea – the fault of the Cabinet of Ministers!", "Ukraine + Genocide = Eurointegration???".

Нагадаємо, кримські татари почати акцію протесту під стінами Кабміну в середині квітня. Активісти громадської організації "Авдет" вимагають передати землю в Криму зі сфери управління Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики та Академії аграрних наук в сферу управління місцевих органів влади для подальшої передачі кримським татарам.

15 квітня прем'єр Юлія Тимошенко доручила міністру охорони навколишнього природного середовища Георгію Філіпчуку розібратися з проблемами татар і вигнала урядовця із засідання Кабміну для того, щоб він особисто поспілкувався з пікетувальниками.

Втім, вже 15 травня представники кримськотатарської організації оголосили голодування під вікнами Кабміну.

Кримськотатарські активісти наголосили, що їхні попередні акції протесту не дали жодних результатів.

Читайте також:

Річниця депортації кримських татар

Кримські татари оголосили голодування під вікнами в Тимошенко

Кримські татари просять Обаму визнати їх автономію

В Криму козаки побили татарського журналіста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: