Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укроборонпром" офіційно відзвітував про міномет "Молот", вибух якого вбив бійців на Рівненському полігоні

Виробники не бачать вад у своїй продукції попри те, що інциденти з мінометами траплялися вже кілька разів за останні два роки.

Виробник мінометів М120-15 “Молот” завод "Маяк" входить до складу ДК "Укроборонпром", котрий забезпечує контроль всіх етапів виробництва. На цьому наголошується в офіційному роз’ясненні концерну з приводу трагедії на Рівненському полігоні, де загинули військовослужбовці ЗСУ внаслідок вибуху цього типу зброї.

В "Укроборонпромі" наголошують, що на заводі "Маяк" запроваджено систему контролю якості ISO 9000, котра дозволяє повністю контролювати якість продукції на всіх етапах виробництва. "Окрім того, представники Міноборони додатково контролюють випуск мінометів та комплектуючих до нього", - заявив перший заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" Сергій Омельченко під час засідання комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони.

ВідеоВибух міномета на Рівненському полігоні могла спричинити несправна міна

Там троє військових загинуло та ще дев'ятеро поранені. Таку версію озвучили у військовій прокуратурі. Донині розглядали дві - людський чинник та несправність самого міномету. Протягом усього дня вчора на полігоні проводили слідчий експеримент. Його результати мають порівняти із тим, що лишилось від міномета, який спричинив трагедію. 

Вибух міномета на Рівненському полігоні могла спричинити несправна міна

На підприємстві пояснили, що допуск до експлуатації мінометів українською армією було надано Генштабом у листопаді 2015 року після того, як М120-15 пройшов усі необхідні випробування. "За результатами визначальних відомчих випробувань за участю представників Міноборони "Молот" засвідчив передбачені характеристики, пов'язані з надійністю і живучістю", - пояснили в державному підприємстві. Це означає, що цілий комплекс випробувань довів відповідність всім встановленим нормам ствола та інших частин міномету, а також якості матеріалів, з яких вони зроблені.

"Маємо зазначити, що за зверненням голови комітету з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради України було опубліковано інформацію щодо всіх інцидентів, які відбулись у ході експлуатації 120 мм мінометів у Збройних Силах України, як М120-15 “Молот”, так і ще радянських 2Б11 "Сані",  за період 2016-2018 років. Відповідно до цієї інформації, головними причинами трагедій є подвійне зарядження та нештатне спрацювання підривника міни та у одному випадку – бойове пошкодження міномету спричинило розрив міни у каналі ствола. У жодному випадку причиною трагедії не був сам міномет, як "Молот", так і "Сані", їх конструкція або матеріали з який вони зроблені", - звертають увагу в "Укроборонпромі".

Разом із тим у концерні обіцяють надати будь-які інші коментарі щодо суті ситуації на Рівненському полігоні лише після оприлюднення результатів роботи міжвідомчої комісії. "Висловлюємо співчуття родинам загиблих і поранених бійців", - сказано в документі підприємства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції