Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укрпошта" може припинити доставку пенсій від 2020 року

До 1 вересня проблему потрібно вирішити.

"Укрпошта" заявила, що буде здійснювати доставку пенсій від 1 січня 2020 року, але за умови надання економічно обґрунтованого або ринкового тарифу з боку уряду та Пенсійного фонду України. Про це йдеться у відкритому листі генерального директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра соціальної політики Андрія Реви, віцепрем'єр-міністра Павла Розенка і голови правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса, передає видання "Інтерфакс-України".

"У "Укрпошти", як і у країни, сьогодні є вибір - стати однією з найуспішніших компаній України і об'єктом інвестицій міжнародних гравців або зникнути. Ми доклали багато зусиль, щоб отримати шанс на зміни, і більше не хочемо його втрачати, стаючи заручниками політики і порожніх обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє другого за розміром роботодавця України. Тому я заздалегідь попереджаю Вас, Мінсоцполітики та Пенсійного фонду, що від 1 січня 2020 року "Укрпошта" не буде завдавати пенсії за нинішнім збитковому тарифу", - йдеться у відкритому листі.

Керівник "Укрпошти" уточнив, що в уряду є час до 1 вересня для вибору одного з двох шляхів вирішення питання перегляду тарифу по доставці пенсій.

"Перший - прийняти новий тариф на доставку пенсій, який був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі ще в листопаді 2017 року. Але він торпедується Міністерством соціальної політики. Другий шлях - винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок визначив її вартість", - пропонують в "Укрпошті".

За словами Смілянського, протягом трьох останніх років "Укрпошта" активно оновлювала свої активи і досягла домовленостей з міжнародними та приватними фінансовими інститутами, які готові інвестувати в розвиток компанії. Але це неможливо без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним від 2004 року, незважаючи на зростання заробітних плат, ціни палива та інших його складників.

"Це повинно бути на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не з регульованим тарифом або виписаним під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо літніх людей або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати тільки в жодній банківській установі, до якого ще треба їхати 30-50 км. Тоді мова йшла про 200 тис. чол., зараз - вже про мільйони найменш захищених громадян", - зазначив Смілянський.

Він нагадав, що рівно рік тому, після гучних заяв про закриття відділень і звільнення листонош, а також після особистого втручання п'ятого президента України Петра Порошенка, "Укрпошта" отримала від Пенсійного фонду 500 млн грн на покриття збитковості тарифу. Але по ці кошти покрили витрати лише на півроку.

"Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або всі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру", - підкреслив Смілянський.

Як відомо, "Укрпошта" надає послуги на 100% території України, маючи 11 тис. відділень і понад 30 тис. листонош. Місяць тому компанію відзначило Міжнародне поштове співтовариство як найкращу пошту світу в двох номінаціях.

Нагадаємо, 16 травня повідомлялося, що "Укрпошта" хоче запустити у невеликих селах пересувні відділення замість звичайних.

Експеримент із впровадження мобільних відділень у Чернігівській області вдався, а тому його варто розширити на інші регіони України. На Чернігівщині для цих потреб закупили 138 автомобілів підвищеної прохідності та з нуля набрали персонал, бо працівники старих відділень відмовилися переходити на нові умови роботи.

Відео Мобільні відділення "Укрпошти" працюватимуть ще у декількох областях – Економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує  26, 34 грн, а офіційний курс євро – 29, 51 грн. Експерти підрахували, скільки курятини споживають українці за рік. Більше половини теплих кредитів вже видали українцям за 4 місяці цього року. Мобільні відділення Укрпошти працюватимуть ще у декількох областях.

Мобільні відділення "Укрпошти" працюватимуть ще у декількох областях – Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції