"Укртелеком" продали австрійцям за 10,5 мільярдів

Фонд держмайна продав "Укртелеком" австрійській компаній "ЕСУ" за 10,575 млрд гривень.

Фонд державного майна продав компанії "ЕСУ" (Київ, дочірня австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC) 92,79% акцій телекомунікаційної компанії "Укртелеком" за 10,575 млрд гривень.

Договір купівлі-продажу сторони підписали в п'ятницю, 11 березня в Києві.

Як повідомляється, у лютому "ЕСУ" офіційно погодилася придбати 92,79% телекомунікаційної компанії "Укртелеком" за запропоновану ФДМУ за результатами експертної оцінки вартість в 10,575 млрд гривень.

Компанія "ЕСУ" стала єдиним претендентом на купівлю 92,8% "Укртелекома", що стало причиною застосування ФДМУ процедури оцінки вартості пакета акцій компанії.

Експертна оцінка на 75 млн гривень перевищила встановлену ФДМУ стартову ціну приватизаційного конкурсу, проведення якого було намічено на 28 грудня 2010.

ТОВ "ЕСУ" належить австрійському концерну Epic, що представляє інтереси фонду Джорджа Сороса Quantum в Східній Європі.

Оцінювала "Укртелеком" Консалтингова фірма "Острів"(Київ), яка визначила вартість держпакету в 10 млрд 575,1 млн гривень.

У планах концерну EPIC - поліпшити позиції "Укртелекому" на ринку з тим, щоб через чотири-п'ять років вигідно залучити в оператора стратегічного інвестора або вивести його на IPO.

Згідно з умовами продажу "Укртелекому", покупець повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність суспільства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій.

Йому також необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.)

Крім того, власник підприємства буде зобов'язаний за три місяці виплатити 74370 тисяч грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені) і протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державної спеціального зв'язку.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік, які підлягають приватизації об'єктів в 2007 р.

У 2010 році він скоротив чистий збиток на 43,9% - до 258,77 млн. гривень. Його чистий дохід знизився на 1,7% - до 6 млрд. 749,3 млн. гривень.

Читайте також:

Керівник "Укртелекому": ціна компанії завищена на мільярд

Єдиний претендент на купівлю "Укртелекому" офіційно підтвердив свої плани

"Укртелеком" продають без конкурсу, щоб перепродати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: