Україна ремонтуватиме свою ГТС вітчизняним обладнанням

Вітчизняні машинобудівники мають найбільші шанси укласти контракти на модернізацію ГТС вартістю 1,43 млрд.

"Укртрансгаз", який управляє українською газотранспортною системою, заявив про намір купити українське устаткування для модернізації ГТС.

Про це йдеться в меморандумі, підписаному найбільшими виробниками нафтогазового устаткування – Мінпаливенерго, "Укртрансгазом", "Укргазпроектом", Сумським НВО ім. Фрунзе, "Зоря-Машпроект" і Українським нафтогазовим інститутом.

У документі Мінпаливенерго визнає, що українські виробники "здатні в повному об'ємі задовольнити потреби української ГТС", а "Укртрансгаз" з урахуванням позитивного досвіду експлуатації називає їх "найімовірнішими постачальниками".

Прес-секретар "Укртрансгазу" Інна Коваль підтвердила факт підписання меморандуму, але від докладніших коментарів відмовилася.

Джерело видання в "Нафтогазі" пояснило, що меморандум відображає переваги "Укртрнасгазу" при покупці устаткування, а його постачальники будуть визначені в ході відкритого тендеру, в якому зможуть взяти участь європейські і японські компанії.

Українські виробники - основні постачальники газоперекачувальних агрегатів в країни Східної Європи. "Наприклад, "Газпром" купує 75% продукції, що імпортується з України. Ще 25% у двох компаній - німецької Man Turbo і японської Mitsubishi", - говорить Максим Шеїн з "Брокеркредитсервісу".

Менеджер російського представництва Mitsubishi Electric Europe BV Сергій Юрков вчора підтвердив готовність компанії брати участь в поставках устаткування для модернізації української ГТС, але коментувати положення меморандуму відмовився.

У найбільшому європейському виробнику нафтогазового устаткування Man Turbo коментувати можливу участь в поставках не стали.

Раніше про інтерес японських компаній до участі в реконструкції української ГТС заявляла прем'єр-міністра Юлія Тимошенко.

Українські виробники мають ще одну перевагу перед іноземними компаніями - можливість оперативно надавати сервісне обслуговування газотранспортних об'єктів. Крім того, вітчизняне устаткування буде дешевшим.

Крім того, Мінпаливенерго дістане додаткову можливість наповнення бюджету і збільшення ВВП країни. Якщо у виробників устаткування буде замовлення на 1,43 млрд. доларів, це дозволить одержати на 400 млн. доларів більше податкових надходжень, ніж при імпорті.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі пройшла інвестиційна конференція, яка дала старт переговорному процесу про виділення Україні європейськими фінансовими організаціями (Європейським інвестиційним банком, Всесвітнім банком і Європейським банком реконструкції і розвитку) 2,57 млрд. доларів на модернізацію ГТС.

За даними Мінпаливенерго, велика частина цих коштів буде направлена на заміну устаткування ГТС. Зокрема на заміну газоперекачувальних агрегатів на газопроводі "Союз" витратять 637,6 млн. доларів, на Уренгой-Помари-Ужгород - 492,2 млн. доларів, на Єлец-Ізмаїл - 229 млн. доларів, на газопроводі "Прогрес" - 76,2 млн.

Читайте також:

Росія шантажує Україну: або кредит, або газова труба

"Газпром" назвав Україну "транзитним шантажистом"

СП: Долю української газової труби вирішуватиме тільки Україна

Ющенко не планує газову війну з Росією
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: