Залізничники жаліються на відсутність компенсацій від перевезення пільговиків

Державний перевізник отримав лише 3% за 6 місяців поточного року.

ПАТ "Укрзалізниця" вимагає від місцевих бюджетів сплатити 200 млн гривень за перевезення пасажирів-пільговиків.

Про це наголошують у прес-службі відомства.

Зазначається, що у першому півріччі 2016 року регіональні філії перевізника у приміському сполученні перевезли пільгових категорій громадян на 204,9 млн грн, з яких компенсовано тільки 6,2 млн грн – це 3% від суми наданих послуг. Заборгованість склала 198,7 млн грн.

В "Укрзалізниці" наголошують, що кожного року місцеві бюджети компенсували залізничному перевізнику загалом не більше 50%, але показника 3% жодного року не було. Зовсім не сплачують до бюджету перевізника Київ, Харківська, Одеська, Львівська, Тернопільська та Рівненська області.

Повідомляється, що місцеві бюджети мають компенсувати виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету, проте в Законі України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" відповідні субвенції відсутні.

Таким чином, залізничники просять підтримати на урядовому рівні внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших, передбачених законодавством пільг, у тому числі стосовно залізничного транспорту.

Окрім цього, залізничники підтримують запровадження адресних грошових виплат пільговим категоріям громадян, що, насамперед, дасть перевізнику можливість отримувати повну вартість проїзду незалежно від соціального статусу громадян.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" оновить свій парк вагонами-трансформерами. В "Укрзалізниці" передбачають, що вагони-трансформери обслуговуватимуть новий маршрут Київ – Львів – Івано-Франківськ категорії "Нічний експрес" у нічному сполученні та категорії Інтерсіті – в денному.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: