"Укрзалізницю" можуть завалити судовими позовами після історії з "потягом Саакашвілі"

Пасажири, плани котрих зірвалися через багатогодинну затримку, мають шанси вибороти грошові компенсації.

Затримка потяга Перемишль-Київ через Міхеіла Саакашвілі вже коштувала державі 52,1 тис. гривень. Понад півтори сотні пасажирів повернули свої квитки, а близько півтисячі поїхали з майже 4-годинною затримкою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після кількох годин очікування в пасажирів почали здавати нерви, дехто скаржився на погіршення самопочуття, інші нарікали на зіпсовані плани, бо ж запізнилися на пересадку на потяги в Україні. Всі ці незручності в управлінні українськими залізницями пояснили наявністю в вагоні особи без належних документів – саме в той час у потягу перебував Саакашвілі.

ВідеоПонад півтори сотні пасажирів потяга, на якому збирався їхати Саакашвілі, повернули свої квитки

Багатьох людей офіційна версія обурила – вони не розуміють, чому через одну людину чекати довелося понад сотні. "Чому мене країна не пускає. Чи в мене дозволу нема? Чи в мене паспорт теж без громадянства? Я не розумію тих дебілів", - не витримав один із пасажирів. Однак кілька годин Саакашвілі та його оточення перон не полишали, а коли приїхав уже інший потяг на Київ, то політики та активісти спробували сісти вже на нього. "Майте совість! Ось ваш поїзд! Не порушуйте закон", - вимагали там від них.

Коли персонал потяга не зміг владнати ситуацію, люди самі вимушені були захищати свої права. Ведучий "Спецкору" Олександр Моторний, який і сам був пасажиром, каже, що то була суперечка не про політику. "Суперечка про абсолютно побутову ситуацію, коли мав вирушити потяг і була група людей, яка намагалася затримати цей потяг", - пояснив він. Лише після чималої хвилі обурення, каже студент Віктор Костів, від тієї ідеї відмовилися. "Люди були дуже злі. Дуже знервовані", - розповів він.

Фотогалерея Поліція вдруге зупинила колону, що їде зустрічати Саакашвілі – Штаб блокади (6 фото)

Перший "Інтерсіті" так і залишився стояти, натомість на інших станціях, де мав зупинятися Перемишль-Київ, пасажирів почали садити в інші потяги. "Гнилий брудний плацкарт особисто я отримав. Іржа від нього відпадала, шість чоловік в одному купе", - поскаржився один із них. Іншим пощастило більше – їх підселили до купейних вагонів, однак теж по 6 осіб на купе та без постілі. Тим часом у Перемишлі пасажирам обіцяли надати автобуси до Києва, однак ті так і не приїхали. Врешті потяг вирушив із запізненням у чотири години.

В "Укрзалізниці" кажуть, що 163 пасажири не захотіли чекати, і їм повернули повну вартість квитків. Іншим готові частково повернути різницю у вартості між класом вагонів. "Є велика бажання подати на "Укрзалізницю" до суду", - каже один із розчарованих пасажирів. Юристи додають, що шанс отримати відшкодування за спізнення і втрачені квитки на інші потяги чи літак є – головне мати на руках докази, наприклад, квитки. Бо в ситуації передусім винна саме залізниця, а не проблемний пасажир, якого слід було взяти у вагон, але висадити на першому ліпшому пункті перетину кордону.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар