Уламки в кріслах і кабіні: які сліди від потрапляння ракети в літак МАУ виявили українські експерти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частина експертів повернулася до України.

До Києва повернулися українські рятувальники з Тегерана, які вирушили працювати на місце падіння збитого ракетою літака МАУ. Там вони кілька днів розбирали уламки Boeing і знайшли осколки - беззаперечні докази того, що в українське судно влучила ракета. Деякі уламки застрягли в обшивці пасажирських крісел, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Під час роботи українські експерти помітили, що немає жодного фрагменту нижньої частини фюзеляжа, а також відсутня кабіна. На вимогу іранці звідкись таки привезли відсутні рештки літака, а в них десятки маленьких цяточок від осколків ракети.

"Дякуючи надзвичайній службі, яка розставила освітлення в нічний час, ми знайшли частини, які вказували, що літак впав від  ракети. Зразу приїхали представники іранської сторони. Близько 10 машин. Вранці мали дати остаточний вердикт наш, але іранська сторона вранці сама визнала ракету",- розповів один з керівників групи, директор Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз Олександр Рувін. 

Відео Повернення з Ірану: чому рятувальники так довго добиралися і що привезли до України

Саме нашим експертам вдалося віднайти беззаперечні докази, що "Боїнг" збили ракетою. У кабіні пілотів знайшли отвори від осколків і відшукали самі осколки в обшивці крісел. Дорога рятувальників додому була довгою і складною.  

Повернення з Ірану: чому рятувальники так довго добиралися і що привезли до України

У ракеті ТОР осколки дрібні, але їх там понад півтори тисячі. Деякі застрягли в обшивці крісел. До слова, фахівці досі не можуть знайти частину пасажирських крісел, пише ВВС. Також досі не існує нижньої частини літака. 

На місці аварії українці знайшли спалений ноутбук, у якому також можуть бути уламки ракети. Несподівана знахідка — це планшет когось із членів екпіпажу. Він досі працює, але його власник вже ніколи його не розблокує.

Частина експертів, зокрема спеціалісти з ДНК-аналізу продовжують працювати у Тегерані. Саме вони мають забрати тіла загиблих українців додому.

Слідчі хочуть знати все про збитий літак, про кожну секунду польоту, про кожне сказане слово екіпажем.

"Зараз вирішується питання доставки "чорних скриньок" на територію України. 15 січня  приїжджає голова авіаційної влади Ірану і 20 числа розпочнеться розшифровка “чорних скриньок”. Також залишилися представники ДНК-аналізу,  які працюють над ідентифікацією решток тіл. Поставлене завдання президента Ірану, щоб до 19 числа всі останки передати", - розповів Рувін. 

Слід зауважити, що українські експерти разом з рятувальниками ще дві доби тому вирушили з Тегерана. Автобусами у супроводі дипломатів їх доправили до азербайджанського кордону, потім до столиці Баку, а вже звідти літаком через Батумі та Одесу вони прилетіли до Києва. 

На військовому майданчику рятувальників зустрів голова служби з надзвичайнимх ситуацій та особисто секретар Ради Нацбезпеки та оборони. "Ми дуже швидко завдяки вам розібралися з такою складною ситуацією. Це дуже важливо насамперед для нашої країни, для наших громадян. Щиро дякую від президента від усіх українців за те, що ви зробили",- каже Олексій Данілов. 

Українська комісія вилетіла у Тегеран в день катастрофи, а вранці 9 січня рятувальники почали працювати на місці падіння літака. Вже зараз можна сказати хто саме полетів у Тегеран - це експерти з Державіаслужби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій, представники РНБО, Служби безпеки України, Міністерства оборони, закордонних справ,  рятувальники та співробітники  компанії МАУ. 

Кореспондент ТСН Олександр Загородній.

Залиште свій коментар

Вибір редакції