Ульянченко: агресивна заява Мєдвєдєва продиктована комплексами

Глава Секретаріату президента жалкує, що Росія підміняє "рівноправний діалог з усіма сусідніми державами мовою образ і погроз".

Молоде керівництво Росії перетворюється на заручника старих імперських комплексів, які змушують постійно плекати образ зовнішнього ворога.

Таким чином керівник Секретаріату президента, лідер пропрезидентської партії "Наша Україна" Віра Ульянченко прокоментувала заяву російського лідера Дмитра Мєдвєдєва про "антиросійську політику" президента України Віктора Ющенка.

"Публічне звернення президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва до президента України Віктора Ющенка дає підстави зробити головний висновок: на жаль, молоде керівництво Росії перетворюється на заручника старих імперських комплексів, які змушують постійно плекати образ зовнішнього ворога і підміняти рівноправний діалог з усіма сусідніми державами мовою образ і погроз", – йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою "Нашої України".

За словами Ульянченко, насамперед, викликає здивування заява щодо бажання вести з Україною партнерський економічний діалог.

"В економічній площині ми неодноразово бачили невиконання домовленостей про функціонування зони вільної торгівлі між Україною і Росією, яка вигідна обом нашим народам. Складовою хибної політики є інспірований російською стороною газовий конфлікт, який отримав негативну оцінку як в Україні, так і у Європейському співтоваристві", - наголосила Ульянченко.

"Не може не викликати здивування теза, викладена в зверненні президента Росії, про єдину для наших країн газотранспортну систему. За такою логікою ми б мали говорити і про єдність газових і нафтових ресурсів, що знаходяться на території Російської Федерації, оскільки так було в "добрі старі часи Радянського Союзу", - зауважила глава Секретаріату президента.

На її думку, "недалекоглядна політика тиску й обману" не відповідає справжнім економічним інтересам Росії. Як приклад взаємовигідної співпраці вона наводить активний діалог між діловими колами двох держав.

"Ми бачимо мудрість у діях російських інвесторів, які не лише створюють нові робочі місця в Україні, платять податки до українського бюджету, але й по-братньому допомагають нам у відновленні національних святинь та історичних пам’яток української державності", - йдеться у відповіді української сторони.

Ульянченко вважає, що не витримують критики слова про утиски російськомовного населення в Україні. Вона нагадує, що у Росії, де проживають мільйони українців, немає жодної української школи. Тим часом в Україні понад 1400 шкіл з російською мовою викладання, в кожній загальноосвітній українській школі вивчається російська мова і література. За рахунок українського державного бюджету повноцінно функціонують російські театри, музеї і культурні центри.

"Такі оцінки викликають не лише жаль, а вже й обурення та стурбованість з приводу нинішньої політичної тактики й стратегії керівництва Російської Федерації. Сьогодні цю стурбованість офіційно або неформально поділяють десятки держав світу", - йдеться у заяві.

Читайте також:

Ульянченко: антиукраїнськими заявами Мєдвєдєв шкодить собі

Тягнибок: "кремлівський карлик" Мєдвєдєв хоче ліквідувати Україну

"Регіоналам" сподобалася заява Мєдвєдєва

Майже половина росіян погано ставляться до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: