Ульянченко не звільнили

Облрада відмовилася розглядати питання про недовіру губернатору Київської області Вірі Ульянченко.

Віра Ульянченко
УНІАН
Віра Ульянченко залишається на посаді.
Київська обласна рада відмовилася внести до порядку денного питання про висловлення недовіри голові Київської обласної державної адміністрації Вірі Ульянченко.

За внесення цього питання проголосували 32 депутати при необхідних 61.

Питання про висловлення недовіри Ульянченко намагався внести до порядку денного депутат облради від фракції блоку "Наша Україна" Вадим Литвин. Він мотивував це тим, що Ульянченко позбавляє місцеві громади комунальної власності й землі.

Однак, після того, як депутати не підтримали його ініціативу, облрада затвердила порядок денний в цілому.

Після цього близько 15 депутатів облради намагалися заблокувати трибуну, однак голова ради Володимир Майбоженко закликав депутатів до порядку й почав обговорення питань порядку денного. 

Перед початком сесії до будинку облради пройшло близько 50 людей - жителів села Щасливе (Бориспільський район, Київська область) з вимогою до облдержадміністрації повернути їм землю. 

Охоронці адмінбудівлі облради намагалися не пустити їх всередину, однак люди зламали двері й пройшли в хол. Вони при цьому не тримали ніякої партійної символіки.

Литвин, виступаючи на сесії, закликав Майбоженка впустити людей у сесійний зал і пояснити їм, чому влада відбирає в них землю. 

Пізніше Майбоженко прокоментував намагання звільнити Ульянченко. На думку голови Київської облради, ця ініціатива є безперспективною.

Про це Майбоженко сказав журналістам, відповідаючи на запитання Українських Новин.

"Я, поки що, перспективу цю не бачу ніяк, тому що це питання не піднімалося й не обговорювалося", - сказав він.

З його слів, така ініціатива йде тільки від керівника фракції блоку "Наша Україна" в облраді Вадима Литвина, тоді як інші фракції всерйоз це питання не обговорювали.

На думку Майбоженка, зараз причин висловлювати недовіру Ульянченко в облради немає, оскільки бюджет області в 2006 році істотно збільшився, і це є досягненням Ульянченко.

Також він не зміг назвати причину цієї ініціативи, оскільки Ульянченко також представляє НУ в області.

При цьому Майбоженко не виключив, що очолювана ним фракція БЮТ в облраді може приєднається до ініціативи Литвина, але тільки тоді, коли соціально-економічний розвиток області буде визнано незадовільним.

Він пояснив, що відповідно до регламенту облради висловити недовіру губернаторові можуть дві третини облради, тобто не менш ніж 90 депутатів, але він вважає, що навіть висловлена недовіра - тільки декларація, яка необов'язково послужить приводом для президента України Віктора Ющенка звільнити Ульянченко.

Крім того він зазначив, що облрада не має повноважень розпоряджатися землями й майном районів області й тому він вважає звинувачення сільських жителів у позбавленні їх землі безпідставними.

ВідеоПодії в Київській облраді (ексклюзивне відео)

ВідеоЗемельне питання Київщини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: