Ульянченко: Європа сприймає Бандеру з радянської точки зору

Голова політради "Нашої України" Віра Ульянченко заявила, що у Європарламенту радянський погляд на українську історію, який варто змінити.

Голова політради "Нашої України" Віра Ульянченко переконана - висловлений у п.20 Резолюції Європарламенту жаль з приводу надання звання Героя Степану Бандері є радянським і ще раз привертає увагу до важливості як внутрішньоукраїнської, та і загальноєвропейської дискусії про події Другої світової війни на території теперішньої України.

"Сьогодні Україна переоцінює їх з точки зору європейських цінностей, в першу чергу цінності людського життя. Ми говоримо про, можливо, найкривавішу і найтривалішу трагедію у європейській історії, організовану гітлерівським і сталінським режимами", - відзначає Ульянченко.

"Завдяки свободі і демократії українське суспільство впритул підійшло до болючої для всіх європейських націй дискусії на теми опору, колабораціонізму, національно-визвольної боротьби. Слідом за нашими європейськими сусідами ми починаємо осмислювати шлях України у ХХ столітті, відкидати тоталітарні міфи, оцінювати відповідальність кожного. У цьому процесі партія ”Наша Україна” хотіла б бачити інституції Євросоюзу в якості партнерів. На жаль, п.20 Резолюції Європарламенту від 25 лютого 2010 року щодо ситуації в Україні сформульований у спосіб, що фіксує саме радянський погляд на постать Степана Бандери і його діяльність", - констатує голова політради "Нашої України".

Водночас вона наголосила: "Незважаючи на це, "Наша Україна" висловлює сподівання, що діалог Україна-ЄС на рівні істориків, політиків і найширших верств громадськості буде продовжений з метою формування спільного бачення української історії як невід`ємної частини історії Європи з усіма її трагічними і героїчними сторінками".

Як повідомили у прес-службі “Нашої України”, Ульянченко переконана, що резолюція Європарламенту є важливим документом, котрий на високому політичному рівні засвідчує важливість України як європейської держави, у розгорнутій формі окреслює стан та перспективи двостороннього партнерства. "Важливо, що документ говорить про можливість нашої країни подати заявку на членство в ЄС відповідно до статті 49 договору про Європейський Союз", - відзначила Ульянченко.

В той самий час, за її словами, резолюція привертає увагу до ряду проблем, пов`язаних з невирішеністю конституційних питань, низькими темпами політичних, соціальних та економічних реформ, а також недоліками виборчого законодавства.

"У резолюції справедливо нагадується, що корені багатьох українських проблем криються в радянському періоді і підкреслюється, що Україна має спільну історію і цінності з країнами Європейського Союзу. Це положення документу є дуже важливим саме тепер, коли Україна прагне вписати свою історію в європейський контекст, відмовитися від радянських пропагандистських стереотипів і сформувати власну історичну пам`ять як важливий компонент національної ідентичності", - вважає Ульянченко.

Вона додала: "Цей процес активізувався в останні роки, хоч і відбувається в ході гострих дискусій. Проте в очах мільйонів українських громадян вже багато десятиліть героями є учасники збройної боротьби за незалежність періоду 40-50-х років ХХ століття".

За словами Ульянченко, саме "відповідаючи на сподівання значної частини суспільства, президент України Віктор Ющенко вшанував державними нагородами ряд учасників цієї боротьби. Серед них вшанований і Степан Бандера, зусиллями якого 30 червня 1941 року було проголошене створення Української держави, за що він був негайно заарештований гестапо і аж до краху нацистської Німеччини перебував у концтаборах. Після завершення Другої світової війни він продовжив боротьбу за незалежність України за що був убитий у Мюнхені агентом КДБ СРСР".

Нагадаємо, Європейський парламент висловив сподівання, що новий президент Віктор Янукович перегляне рішення щодо присвоєння звання Героя України провідникоі Організації Українських Націоналістів.

Депутати Європарламенту висловлюють сум з приводу рішення колишнього президента Віктора Ющенка присвоїти звання Героя України Степану Бандері, який “співпрацював з нацистським режимом”.

Про це йдеться в резолюції, схваленій на сесії Європарламенту в Брюсселі.

У свою чергупрезидент Віктор Янукович заявив, що питання присвоєння Степану Бандері звання Героя України знайде своє рішення найближчим часом.

"Це питання розглядається в Україні як на політичному рівні, так і в судових справах, і ми знайдемо рішення найближчим часом", - сказав глава держави під час спільного брифінгу з головою Європарламенту Єжи Бузеком.

Янукович також зазначив, що рішення Віктора Ющенка щодо присвоєння Бандері звання Героя "зачепило українське суспільство і сусідні країни".

Читайте також:

Європа сподівається, що Янукович відбере у Бандери звання Героя

Одеса попросила Януковича скасувати звання Героя для Бандери

Янукович пообіцяв Європі найближчим часом щось вирішити з Бандерою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: