УНА-УНСО вшанувала своїх загиблих у війні в Грузії

Ветерани першої абхазької війни, українські найманці, зібралися на Байковому кладовищі в Києві.

Члени Української національної асамблеї (УНА-УНСО) відзначили 16-у річницю бою підрозділу українських добровольців "Арго", який пройшов в Абхазії у 1993 році.

В неділю, 19 липня, ветерани першої абхазької війни зібралися на Байковому кладовищі в Києві. Вони стверджують: навіть там, у далеких горах, боролися за Україну.

Українці воювали на боці Грузії. Пізніше цю війну назвали грузино-абхазьким конфліктом, або першою війною між Росією та Грузією.

Унсовських добровольців кинули на захоплення Шроми, невеликого селища, передмістя Сухумі. Через нього проходили обидві дороги, якими можна оминути абхазьку столицю. Захопити Шрому грузини не могли кілька місяців. Остання надія - у бій кинули українців. Адже фактично це був ключ для взяття Сухумі. Хто володів Шромою той міг утримувати Сухумі або навпаки його взяти.

8 унсовських добровольців отримали паспорти почесного громадянина Грузії. Указом президента Грузії 14 добровольців УНСО нагороджені орденом Вахтанга Горгасала - нагорода за військову доблесть, 7 з них - посмертно.

Більше про те, за що йшли на смерть українці в Грузії, дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Грузія звинуватила російські ЗМІ в "поширенні ідіотизму"

Росія збила три власні літаки під час війни з Грузією

Грузія стверджує, що Росія ввела до Абхазії спецназ та журналістів

Саакашвілі втратив надію повернути Абхазію й Південну Осетію

ВідеоУкраїнці воювали в Грузії за Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: