Унікальна операція: у Дніпрі врятували вагітну жінку, котру розбив інсульт

Медики вмовили постачальників авансом надати необхідні хірургам дорогі матеріали.

У Дніпрі медики врятували вагітну з тяжким інсультом та крововиливом у мозок. У лікарню жінка потрапила майже без свідомості, вона могла померти сама і втратити дитину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жінка розповідає, що зле їй стало раптово в потязі, як доїхала до Дніпра майже не пам'ятає. Лиш зійшла на перон – викликала "швидку", бо боялася, що втратить дитину. На той час у неї було шість місяців вагітності. "Відчула, що зараз втрачу свідомість. Таке почуття, що кіл вставили", - зізналася Яна Литовченко.

ВідеоУ Дніпрі медики врятували вагітну з важким інсультом та крововиливом у мозок

Вердикт лікарів приголомшив: інсульт та аневризма – розірвана в мозку судина. "Є той момент, коли граната вибухає. От у Яни була ситуація гранати, що вибухнула в головному мозку. Розрив – крововилив – смерть", - розповіла заступник головного лікаря з акушерсько-гінекологічної допомоги обласної лікарні імені Мечникова Ніна Рубан.

Нейрохірург Юрій Чередниченко каже, що лік ішов на години. Урятувати жінку та її ненароджену дитину могла лише операція, причому негайна. Однак матеріалів для такого хірургічного втручання в лікарні немає, бо вони надто дорогі і в держклініках у дефіциті. Цілу ніч медики домовлялися з постачальниками – пояснювали, що ідеться про життя та смерть вагітної жінки та дитини. І їм пішли назустріч. "Не було мікрокатетерів і не було клейової композиції. З Києва доправили всі ці інструменти були наступного ранку", - розповів медик.

Фотогалерея Телеведучі 1+1 медіа передали до лікарні "ОХМАТДИТ" обладнання для штучної вентиляції легень (10 фото)

Яну екстрено забрали в операційну, в артерію в стегні їй устромили маленький катетер товщиною з волосинку. По ньому лікарі ввели спеціальний клей, який загерметизував пошкоджену судину. Але виникло нове випробування – ще один вузол, який от-от міг розірватися. Не вагаючись, медики прооперували і його. Втручання проводили під місцевим наркозом – Яна була при тямі.

Жінка зізнається, що саме тоді зрозуміла: у неї росте справжній чоловік. Дитя наче розуміло, що вирішується його з мамою доля – і навіть не ворухнулося. "Він терпів. Зачаївся і не заважав нічому", - розповіла вагітна. Операція тривала півтори години і минула без жодного ускладення. "Кому дякувати? Богу, лікарям, котрі трапилися? Це диво, я вважаю", - каже Яна Литовченко.

За два з половиною місяці вона повернеться до цієї ж лікарні, але вже народжувати. Виховуватиме маля без чоловіка – зі старшою 8-річною донечкою. Жінка впевнена, що з усім упорається, адже після такого випробування відчула себе по-справжньому сильною.

Раніше у Дніпрі жінка, яка пересувається на візку, через суд вимагає від батька виплат на сина. Чоловік - один з суддів Апеляційного суду області.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар