Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Унікальна операція: у районній лікарні України медики вперше пересадили нирку

Трансплантацію провели в Ковелі на Волині.

У Волинській області вперше в Україні медики районної лікарні міста Ковеля провели трансплантацію нирки. Новий орган отримала пацієнтка із хронічною хворобою нирок четвертого ступеня.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначається, новий орган отримала 34-річна пацієнтка з хронічною хворобою нирок, яка упродовж шести років отримувала сеанси гемодіалізу і три роки перебувала в черзі на трансплантацію нирки в Запоріжжі.

Донором жінки став її чоловік. Підготовка подружжя до операції, за інформацією міністерства, тривала пів року. Нині чоловік та дружина почуваються добре та вже будують плани на майбутнє.

"Трансплантація від живого донора – це подвійна відповідальність, адже орган забирають в здорової людини та не можна допустити, щоб її здоров'я постраждало", – наголошують у МОЗ.

У міністерстві уточнили, що 19 вересня Ковельське міське територіальне медичне об’єднання отримало ліцензію для здійснення трансплантації органів. До сьогодні, повідомили у МОЗ, в Україні було лише п’ять центрів трансплантації, в яких у 2018 і 2019 роках було проведено лише невелику кількість трансплантацій нирок за потреби близько трьох тисяч подібних операцій на рік.

"Історія Ковельської лікарні доводить, що трансплантацію можна робити і у регіональних центрах, потужність яких потрібно розвивати спільно з місцевими органами влади. Створення широких можливостей для трансплантації в Україні - один із пріоритетів міністерства на найближчий період", - підсумували у МОЗ.

го рівня в місті Ковель. Новий...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Четверг, 21 ноября 2019 г.

Нагадаємо, у жовтні вперше в Україні пацієнту вживили штучне мінісерце й уперше це зробили з мінімальним розрізом тіла. Наразі щонайменше три сотні пацієнтів в Україні потребують трансплантації органу, а чверть із них можуть померти протягом року.

Відео Уперше в Україні пацієнту вживили штучне міні-серце

Й уперше це зробили з мінімальним розрізом тіла. Раніше під час такої операції пацієнту розрізали грудну клітку. Для безнадійних хворих це єдина можливість дочекатися пересадки. Наразі щонайменше три сотні пацієнтів в Україні потребують трансплантації серця, чверть із них можуть померти протягом року. У сюжеті - про нові методи в українській кардіохірургії.  

Уперше в Україні пацієнту вживили штучне міні-серце

Залиште свій коментар

Вибір редакції