Унікальне слово Боже. У Львові богослужіння відбуваються жестовою мовою

Молитву священик доносить людям із вадами слуху щотижня.

У Львові в одному з греко-католицьких храмів проводять богослужіння жестовою мовою. Священик, який опанував методику невербального спілкування, щотижня доносить людям із вадами слуху молитву. А ще - сповідає і дає життєві поради.

Для України це унікальна практика. А до прикладу, в сусідній Польщі такі богослужіння проводять уже 30 років поспіль. Про це йдеться в програмі ТСН.19:30.

Уперше літургію жестовою мовою отець Михайло Фенканін побачив за кордоном - у Польщі. І захопився. Спочатку вивчив жести англійською мовою, потім - польською і, врешті, українською. Тепер уже чотири роки працює у Львові зі спільнотою глухонімих "Слідами Христа".

"Люди з вадами слуху мають постійний діалог зі священиком, священик спілкується на їхній мові, це дуже приємно. Я мав можливість бачити служіння для осіб з вадами слуху за кордоном, там переважно люди приходять і стоять, як у театрі", - каже священик храму Всіх Святих Михайло Фенканін.

ВідеоУ Львові в одному з греко-католицьких храмів проводять богослужіння мовою жестів

Тутешні парафіяни не тільки дивляться богослужіння, а й беруть у ньому активну участь - підспівують монахині жестовою мовою.

Богослужіння відрізняється від звичайного лише одним - священик увесь час повернутий спиною до престолу і обличчям до парафіян, щоб мати зоровий контакт з вірянами.

Отець Михайло повільно, майже речитативом говорить, і паралельно перекладає сказане жестовою мовою. Коли ж священик читає Євангеліє, то з перекладом допомагає семінарист Олег Плішило. Для нього жестова мова - рідна, її він вивчив першою, бо народився в сім'ї, де обоє батьків не чують.

Попри те, що у Львові живе понад тисяча людей, які не чують, на богослужіння до храму ходить лише півсотні осіб. Отець Михайло запрошує всіх на літургії жестовою мовою і збирається разом зі своїми підопічними на триденну прощу до Гошева.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Наталки Волосацької.

Нагадаємо, на сайті ТСН.ua за цим посиланням щодня можна дивитися вечірні випуски новин ТСН із сурдоперекладом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: