Унікальний пес: у Харкові на рятувальника ДСНС видресирували таксу

Собака демонструє феноменальні для своєї породи результати.

Єдина в Україні такса-рятувальниця служить у лавах Держслужби з надзвичайних ситуацій на Харківщині. Собака на прізвисько Кріс десятки змагань, хоч ця порода не вважається службовою, бо важко піддається дресируванню, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Маленька такса впевнено стрибає по тренувальній драбині, хоч для неї це неабияка перешкода. "У нього довжина тіла дорівнює відстані між сходинками. Йому неможливо нормально крокувати, як це робить великий собака", - пояснюють рятувальники.

ВідеоЄдина в Україні такса-рятувальниця служить у пошуковому загоні на Харківщині

9-річний Кріс – унікальний пес, єдина в Україні такса-рятувальниця. Власник жартує, що бійцівський характер дістався собаці через хвилястий хвіст. "Цей хвіст нам дав ім'я, оскільки є така зброя, малазійській кинжал, який називається Кріс. Який має лезо хвилеподібне", - пояснив господар.

Кріс став рятівником випадково – через поганий характер, який Сергій намагався виправити за допомогою кінологів. "Ми пішли на дресерувальний майданчик у Харкові. Виявилося, що на цьому майданчику є також волонтерська організація, яка займалась пошуково-рятувальною службою на волонтерських засадах. Ми почали займатися там", - розповів начальник відділення пошуково-рятувальних робіт навчального центру ДСНС Сергій Лухін. А вже за кілька років після десятків змагань Сергій разом із Крісом прийшли працювати до навчального центру Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Фотогалерея Із київського будинку після вибуху відселили 36 людей, кінологи шукають постраждалих в завалах (6 фото)

Тепер у маленького рятівника в послужному списку є кілька складних пошукових операцій. Зокрема, він шукав людей у напівзруйнованій вибухом газу 9-поверхівці, яка от-от мала обвалитись. "Довелося працювати, стоячи у дверному проході, а собака працював усередині", - розповів Лухін. Зазвичай для пошукових робіт кінологи віддають перевагу вівчаркам або лабрадорам, адже ці породи легко піддаються дресируванню. Таксам заважає маленький розмір та специфічний характер, але Кріс – виняток зі всіх правил. "Собака показував і показує результати, котрі небагато службових собак можуть повторити", - зізнається інструктор кінологічної служби навчального центру ДСНС Сергій Рожаловський.

Завдяки своїм розвинутим мисливським інстинктам, Кріс найкраще за всіх шукає тих, що заблукав у лісі чи потрапив під завал. Під час змагань на території в кілька сотень квадратних метрів за півгодини собака має знайти трьох людей. ТСН вирішила перевірити здібності песика – такса знайшла сховану людину вдвічі швидше, ніж належить за нормативами. На пошуки пішло лише 50 секунд замість відведених двох хвилин. І це не межа можливостей Кріса, каже його власник. Уже за кілька місяців вони вирушать в Австрію на міжнародний турнір серед собак-рятувальників, де покажуть, на які великі звершення здатен маленький песик.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар