УНП вимагає перепоховання Коновальця в Україні

В Українській народній партії наполягають на перепохованні в Україні засновника ОУН Євгена Коновальця, який зараз похований в Нідерландах.

Як повідомили УНІАН у прес-службі УНП, про це заявив представник «Правиці» від УНП Василь Червоній, коментуючи рішення Міжвідомчої комісії з питань увічнення пам’яті жертв війни рекомендувати Міністерству закордонних справ розглянути можливість продовження строку оренди могильного місця у Роттердамі (Нідерланди), де поховано голову Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця, замість перепоховання в Україні.

Євген Коновалець
Націонал-патріотичні сили надіються на перепоховання Євгена Коновальця в Україні (Фото: run.org.ua)

За оприлюдненими підрахунками, продовження оренди на 10 років обійдеться бюджету в суму близько 1 тис. євро, в той час як перепоховання коштуватиме 7 тис. євро.

”Питання не в коштах – УНП готова надати таку суму, і не процедурі – потрібно лише офіційне звернення українського уряду та адміністрації Києва до МЗС Голландії та мерії Роттердама. Найперше питання – у виділенні місця в Україні для перепоховання праху Євгена Коновальця”, - зазначає Чеворній.

На його переконання, «вшанування пам’яті героїв України – це не те, на чому варто економити». «Це наша самоповага до себе як до незалежної держави. Як нас поважатимуть інші, якщо ми намагаємось витягнути сумнівну економічну вигоду з пам’яті героїв, що полягли за самостійність України?», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, 12 липня Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам`яті жертв війни рекомендувала МЗС України укласти договір з Нідерландами про продовження терміну оренди земельної ділянки, на якій похований Євген Коновалець.
Необхідність переукладення договору про продовження терміну оренди продиктована закінченням дії попереднього аналогічного договору.

Водночас комісія також рекомендувала надалі вивчити доцільність перепоховання Коновальця на території України.

Довідка. Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року у Львівській області. У 1929 році він очолив Організацію українських націоналістів, метою якої була боротьба за незалежність України.

У 1938 році агент КДБ Павло Судоплатов за особистим наказом Йосипа Сталіна скоїв вбивство Євгена Коновальця. Він похований в Нідерландах. Львівська громадськість вимагає від уряду України почати процедуру перепоховання Коновальця на території України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: