УНП знає, як повернути заощедження

Заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик закликає БЮТ не відмовлятися від обіцянок повернути вклади радянського Ощадбанку.

Заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик закликає Блок Юлії Тимошенко не відмовлятися від передвиборчих обіцянок повернути вклади радянського Ощадбанку.

Як повідомили у прес-службі УНП, на цьому він наголосив, коментуючи заяви представника БЮТ Сергія Терьохіна на цю тему.

Ярослав Джоджик
УНІАН
Ярослав Джоджик пропонує погасити борги перед громадянами за рахунок російських грошей
На думку Джоджика, вони свідчать про те, що в БЮТ ”дехто готовий дати задній хід і відмовитися від обіцяного - якщо не цілком, то принаймні частково”. ”УНП вважає повернення заощаджень пріоритетною справою для демократичної коаліції і готова запропонувати свої напрацювання”, - наголосив представник УНП.

При цьому він зазначив, що ”на офіційному рівні сьогодні фігурує цифра понад 120 млрд. грн. як сума боргу перед вкладниками, і обіцянка БЮТ виплатити їх з українського бюджету за два роки у будь-якому разі справді нереальна”, оскільки ”увесь державний бюджет України у його видатковій частині становить 175 млрд. грн.”.

”Проте це не означає, що від повернення треба відмовитися в принципі або погодитися на пропозицію Терьохіна скоротити борг вдвічі внаслідок ”ревізії”. Як на мене, така ”ревізія” більше нагадуватиме чергове пограбування українців, яке вони вже пережили, коли їхні кошти в один день опинилися у Москві”, - переконаний Джоджик.

Реальним механізмом повернути заощадження, на переконання представника УНП, є „не лише розраховувати на сили власного бюджету, а й прийняти законопроект про визнання боргів Ощадбанку СРСР державним боргом Росії, як правонаступниці CРСР, перед Україною”.

„Росія заявила про своє правонаступництво щодо СРСР, а це передбачає не лише користування золотовалютними запасами та іншим спадком Союзу, а також і обов’язки за радянськими боргами. То чому українці мають відмовитися від боргів, які СРСР має перед ними?”, - зазначає Джоджик.

Він нагадав, що законопроект про визнання втрачених заощаджень українських громадян державним боргом Росії перед Україною був розроблений представниками УНП і вносився на розгляд парламенту ще у 2001 році, проте депутатський корпус його не підтримав, оскільки більшість складали комуністи та інші проросійські сили.

На переконання Джоджика, ”віддавши сусідові все, безглуздо дивуватися, чому ти сам такий бідний”. ”За таким принципом діяли попередні парламенти та уряди. Створення демократичної більшості вперше дасть можливість реалізувати проукраїнську політику”, - зазначив Джоджик.

Водночас він визнає, що навіть для представників демократичних блоків, які нерідко пов`язані з російським бізнесом, така постановка питання буде ”серйозним екзаменом, під час якого вони повинні будуть визначитися, що для них важливіше: власний бізнес чи інтереси громадян, які їх обрали?”.

Джоджик нагадав, що Центральний провід УНП 2 листопада 2007 р. доручив депутатській групі Української народної партії у парламентській фракції НУ-НС внести одним з перших на розгляд Верховної ради законопроект про визнання втрачених заощаджень українських громадян в Ощадбанку СРСР державним боргом Росії перед Україною.

Як повідомлялося, представник БЮТ Сергій Терьохін вважає за необхідне провести інвентаризацію вкладів населення в колишньому Ощадбанку СРСР. Таким чином, переконаний екс-міністр економіки, загальна сума вкладів зменшиться більш ніж удвічі, - це й буде реальна кількість знецінених вкладів.

"Насамперед, на мій погляд, потрібно провести інвентаризацію радянських вкладів. Я переконаний, що сума 120 млрд. грн. зменшиться до 50 млрд. грн. Середній вклад буде не більше 5 тисяч. Саме ці кошти буде погашено в першу чергу", - сказав Терьохін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: