УПА та розкуркулення розсекретять

Громадська рада при СБУ рекомендувала розсекретити архівні документи про визвольну боротьбу УПА і про розкуркулення.

Українська повстанська армія (Фото: www.cdvr.org.ua)
СБУ може розсекретити документи, що свідчать про діяльність загонів НКВС під виглядом Української повстанської армії. (Фото: www.cdvr.org.ua)
Громадська рада при Службі безпеки України рекомендувала СБУ розсекретити інформацію, що зберігається в Галузевому державному архіві СБУ, про визвольну боротьбу Української повстанської армії. Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-центр СБУ, про це йшлося сьогодні на засіданні Громадської ради при Службі безпеки України.

Зокрема, рада рекомендувала СБУ оприлюднити правдиві дані про спецгрупи НКДБ-МДБ, що діяли на території Західної України під виглядом загонів УПА, вчиняли злочини та провокації проти мирного населення.

Крім того, члени Громадської ради висловили готовність взяти участь в обговоренні концепції реформування Служби під час розгляду цього питання на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

Розкуркулення (Фото: www.artperehod.ru)
Від розкуркулення постраждало близько двох із половиною мільйонів селян. (Фото: www.artperehod.ru)
Також громадська рада при СБУ підтримала ініціативу сприяти розсекреченню та оприлюдненню всіх документів, які є в архівах Міністерства внутрішніх справ України, у справах про так зване розкуркулення.

Як зауважено в повідомленні, тоді внаслідок репресивних дій тоталітарно-комуністичного режиму постраждало понад 2,5 мільйона осіб, переважно заможних селян, яких наприкінці 1920 - на початку 1930 років було насильно позбавлено землі, майна й засобів до існування та вислано за межі України, де багато з них померло.

Громадська рада підтримала також пропозицію щодо підготовки і укладання Державним комітетом архівів України двосторонніх угод з архівними відомствами Росії, Білорусі та інших країн щодо надання архівних справ українців і вихідців з України, які відбували покарання або були репресовані за її межами (Кубань, Берестейщина, степові райони Казахстану та інші регіони).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: