Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
УПЦ КП підтримує визнання автокефалії Православної Церкви в Україні – офіційна заява

Україна звернеться до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Українській Церкві.

Україна проситиме Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Церкві. Відповідне звернення підписав президент Петро Порошенко, його має затвердити Верховна Рада. Цю ідею також підтримують Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, які написали звернення про афтокефалію.

"В Українській православній церкві Київського патріархату однодушно підтримують всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної Церкви в Україні Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і Константинопольською Матір’ю-Церквою, а також на подолання існуючого церковного розділення, утвердження єдиної Помісної Православної Церкви. Зокрема, Київський патріархат високо цінує підтримку і активне сприяння з боку президента України Петра Порошенка, плодом яких є підсумки переговорів у Вселенській Патріархії, що відбулися 9 квітня цього року, і подальші кроки", - ідеться у заяві УПЦ КП.

Днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні. Аналогічне прохання також підписав єпископат Української автокефальної православної церкви.

"Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського Патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності. Також ми розраховуємо на підтримку Верховної Ради України, всього українського суспільства, на розуміння з боку інших релігійних організацій України. Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення Вселенського Патріарха. Однак очевидно, що супротивники не будуть чекати, склавши руки, та вживатимуть всіх засобів для того, щоби не допустити проголошення Томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, що розпочався", - заявили в УПЦ КП.

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві.

Президент України Петро Порошенко уточнив, що рішення про надання Томосу про афтокефалію може бути ухвалене до кінця липня цього року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції