УПЦ КП розкрила свою позицію щодо правил проведення Об'єднавчого собору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Києві скликають Архієрейський собор для підготовки Надзвичайного Об’єднавчого Собору.

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату провів засідання і визначив правила проведення Надзвичайного Об’єднавчого Собору.

Про це повідомили у прес-службі УПЦ Київського Патріархату.

"Беручи до уваги благословення Його Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха, для прийняття належних рішень щодо скликання і проведення 15 грудня 2018 року Надзвичайного Об’єднавчого Собору ієрархів Української Православної Церкви у складі українського єпископату, який у квітні звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ, керуючись Статутом про управління УПЦ Київського Патріархату – скликати 13 грудня 2018 року в Києві Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату", - йдеться у повідомленні.

Священний Синод УПЦ КП скликає на 13 грудня 2018 р.Архієрейський Собор Київського Патріархату. Архієрейський Собор...

Опубликовано Євстратій Зорей Четверг, 6 декабря 2018 г.

В УПЦ КП наголосили, що право голосу на Соборі повинні мати лише українські ієрархи-члени, адже це Архієрейський Собор єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви.

"Президія Собору, яка вестиме його роботу, повинна включати представників від УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського Патріархату в Україні, зокрема – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, як Предстоятеля УПЦ КП", - ухвалив Священний Синод.

Водночас зазначається, що духовенство, чернецтво та миряни також можуть брати участь у Соборі, але без вирішального голосу.

"Участь делегатів від духовенства, чернецтва та мирян з правом вирішального голосу передбачає проведення Помісного Собору, представництво на якому можливе лише на основі рівності та пропорційності (залежно від кількості парафій), що ускладнює процедуру скликання Собору, особливо у визначений термін", - додали в Київському патріархаті.

Також Священний Синод ухвалив процедуру, за якою має відбуватися висунення кандидатур на Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ і яка повинна бути затверджена Собором.

"Кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів Собору. Один член Собору може висловити підтримку лише одному кандидату. Кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення", - вказується у документі.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня.

ВідеоУ Стамбулі готуються до оголошення рішення про надання автокефалії УПЦ

Останній день засідання священного синоду у Стамбулі, де розглядалося українське питання. За кілька годин архієреї оголосять своє рішення. 

У Стамбулі готуються до оголошення рішення про надання автокефалії УПЦ

Як повідомлялося, Порошенко після об'єднавчого собору планує разом з обраним предстоятелем Української автокефальної церкви вирушити до Стамбула на церемонію вручення Томосу. А голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував зробити Софійський собор головним храмом канонічної автокефальної помісної церкви. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції