УПЦ МП передали храм на території історичного комплексу

Церква є частиною комплексу чоловічого монастиря, який має 300-річну історію. На території копплексу покояться гетьман Лівобережної України Іван Скоропадський та його дружина.

Шосткінська виправна колонія №66 передала церкву Священномученика Харлампія Конотопської єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

Церква є частиною комплексу Гамаліївського Харлампієвського чоловічого монастиря, який має 300-річну історію, повідомляє прес-служба Сумської Облдержадміністрації.

Як відзначили в прес-службі, діюча обласна влада докладає зусиль, щоб зберегти пам'ятку архітектури національного значення, на території якого покояться гетьман Лівобережної України Іван Скоропадський та його дружина Анастасія.

Тривалий час на території монастиря розташовувалося зерносховище, а в 60-ті роки минулого століття монастирські споруди були переобладнані у в'язницю суворого режиму.

"Комплекс Гамаліївського Харлампієвського чоловічого монастиря - гордість Сумщини, один з найвідоміших монастирських ансамблів на Лівобережжі. Тому ця подія - це спільна перемога, яка об'єднує всіх нас навколо відродження духовної спадщини українського народу", - зазначив Голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмир під час церемонії передачі храму УПЦ МП.

Читайте також:

Церква порадила українкам не святкувати 8 березня

Гузар запропонував об'єднати всі церкви: Московський патріархат збентежений

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: