УПЦ МП попросила у Януковича право приватизовувати храми

Українська православна церква Московського патріархату попросила у президента надати їй статус юридичної особи.

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир під час доповіді на зустрічі президента з главами християнських конфесій попросив Віктора Януковича надати УПЦ МП статус юридичної особи. Експерти зазначають, що такий статус дозволить УПЦ МП приватизовувати будівлі храмів.

За словами митрополита Володимира, "Українська православна церква вже багато років просить надати їй право юридичної особи. Це б сприяло розвитку церковної інфраструктури, її організаційної єдності і надало б можливість, у тому числі, для кращої координації соціального, благодійного і просвітницького служіння Церкві".

Володимир наголосив, що статус юридичної особи "ми просимо для себе, для Української православної церкви, і залишаємо за іншими релігійними організаціями право такого права не набувати, якщо це суперечить їхнім внутрішнім настановам або традиціям".

Сьогодні статусом юридичних осіб користуються окремі церковні громади, які, як правило, орендують приміщення храмів у державних органів.

Керівник релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський висловив думку, що такий статус дозволить Церквам приватизувати храми.

У цьому випадку, за його словами, навіть при зміні конфесійної приналежності громади, сама будівля храму залишиться у власника.

"Зараз, правда, виникла інша цікава тенденція. В очікуванні права на юридичний статус церква почала тиснути на громади, щоб ті передавали права на храми єпархіальним управлінням (які також мають статус юридичних осіб), - пояснив експерт.

За його словами, це б також не дозволило громаді перейти в іншу конфесію зі своїм храмом.

"Це викликало локальні протести. Зокрема, призвело до переходу деяких приходів у Одеській області з УПЦ Московського патріархату в УПЦ Київського патріархату", - розповів Антошевський.

Читайте також:

Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Московський патріархат вимагає від Януковича забути про Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: